امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

بازنشستگان البرز مرکزی را در یابید؛

 • چهارشنبه, 27 شهریور 1392
 • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شش هزار نفر از بازنشستگان شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی دو ماه از حقوق بازنشستگی خود را دریافت نکرده اند.

اختصاصی مازنی نیوز / فرهاد شهرودی : شش هزار نفر از بازنشستگان شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی دو ماه از حقوق بازنشستگی خود را دریافت نکرده اند.
در بین این معدن چیان بازنشسته که سال ها در طول بیش از سه هزار متری، در دل رشته کوه البرز برای استخراج ذغال سنگ  و همچنین سازندگی و بالندگی منطقه و کشور فعالیت های بسیار طاقت فرسا داشته اند، افرادی بودند که بر اثر ریزش کوه جان خود را از دست داده اند و بسیاری دیگر به دلیل وجود گازهای سمی در داخل تونل ها، دچار بیماری های ریوی، چشمی و پوستی و به دلیلی سنگینی کار دچار بیماریهای مفصلی و کمر درد های شدید شده اند.
آیا با این اوصاف، خوشایند است که نسبت به پرداخت حقوق بازنشستگان بازمانده از کارهای سنگین معادن البرز، سهل انگاری و جفا شود؟!
کارگری که پیامبر اسلام بر دستان آن بوسه می زده است آیا بعد از سال ها کار طاقت فرسا، باید برای تامین هزینه های زندگی همچنان دغدغه داشته باشد؟
تورم و گرانی و تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگی باعث شده است تا این قشر از بازنشستگان برای تامین هزینه های زندگی و حتی هزینه های تحصیل فرزندان دانشجوی خود، به کار در بازار و میادین شهرهای قائمشهر، زیراب، شیرگاه، پل سفید و همچنین فروش اجناس در کنار خیابان مشغول شوند.
این را هم باید در نظر گرفت که تعداد زیادی از این افراد به دلیل گرفتن وام ، به بانک ها بدهکار هستند و تعدادی نیز برای مساعدت مالی به کمیته امام خمینی (ره) ، بهزیستی و حتی موسسه های خیریه مراجعه می کنند.
امید است با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید ، مشکلات بازنشستگان معادن البرز مرکزی برای همیشه از بین رفته تا این عزیزان زجرکشیده، زندگی سرشار از آرامش را سپری کنند.

 

 

 

بازدید کد خبر: 238

2 نظرها

 • پیوند نظر محمد رضایی جمعه, 29 شهریور 1392 ساعت 16:11 ارسال شده توسط محمد رضایی

  آقای شهرودی از مطلب زیبای جنابعالی کمال تشکر را دارم . حرف دل فرزندان بازنشستگان را زدید.

  گزارش
 • پیوند نظر محسن پنج شنبه, 28 شهریور 1392 ساعت 22:37 ارسال شده توسط محسن

  آقا خدا پدرتان را بیامرزد بالاخره یه خبرگزاری یادی از مظلومان البرز مرکزی کرد

  گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی