امروز: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 برابر با 25 آوریل 2018

برداشت‌ بی‌قاعده از بستر رودخانه‌های مازندران

 • شنبه, 04 بهمن 1393
 • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 استاندار مازندران از تعدی به حریم و بستر رودخانه‌ها انتقاد کرد.

مازنی نیوز / گروه اجتماعی : استاندار مازندران از تعدی به حریم و بستر رودخانه‌ها و برداشت‌های بی‌قاعده و غیرقانونی از آنها انتقاد کرد.

به گزارش مازنی نیوز ؛ ربیع فلاح در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان اظهار کرد: برداشت‌های بی‌رویه و بدون حساب و کتاب از بستر رودخانه‌ها، خسارت جبران ناپذیری بر طبیعت استان تحمیل کرده و خسارت‌های میلیاردی ناشی از بروز سیل‌های متعدد در مازندران، ناشی از همین تجاوز به بستر رودخانه‌ها و تغییر اکوسیستم طبیعت است.

وی با بیان اینکه باید با انجام مطالعات دقیق به عمق این مسائل توجه شود، تصریح کرد: اینگونه به نظر می‌رسد که وقوع چنین تخلفاتی در استان و در این سطح، ناشی از سهل انگاری و بی‌توجهی است.

استاندار مازندران بر برخورد جدی با این پدیده خطرناک تاکید کرد و ادامه داد: البته باید با دقت عمل شود و برخورد منطقی صورت گیرد، نباید طوری برخورد کنیم که ناگهان قیمت شن و ماسه نیز در استان افزایش زیادی یابد. این منابع طبیعی، امانت خدا در دست ماست و باید برای نسل‌های آینده باقی بماند.

نماینده عالی دولت در استان از دستگاه‌های نظارتی استان خواست تا در این امر مهم به کمک دستگاه‌های اجرایی آمده و آنها را یاری کنند.

در این جلسه که با حضور رییس کل دادگستری استان، معاون عمرانی استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی، نظارتی، قضایی، نظامی و انتظامی برگزار شد، در خصوص راهکارهای مقابله با تجاوز به حریم بیت المال و حفظ و حراست از این منابع بحث و تبادل نظر شد. همچنین علی نبیان، معاون عمرانی استاندار نیز گزارش کاملی از وضعیت شن و ماسه در استان و تعداد کارگاه‌های مجاز و غیرمجاز عرضه کننده ارائه کرد.

بازدید کد خبر: 6271

2 نظرها

 • پیوند نظر صالحی یکشنبه, 05 بهمن 1393 ساعت 21:59 ارسال شده توسط صالحی

  آقای دکترفلاح استاندار محترم مازندران،امان از برداشت بی رویه شن وماسه از رودخانه تالارقائمشهر.من نمیدونم چرا هیچ نهادی نیست این متخلفان رو مجازات کنه.هر شخصی یک بیل مکانیکی تهیه میکنه وشبانه روزی شن وماسه استحصال میکنندپشت این ادمها در قائمشهر چه کسانی هستند؟؟؟

  گزارش
 • پیوند نظر حاشیه نشین رودخانه تلارقائمشهر شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 18:28 ارسال شده توسط حاشیه نشین رودخانه تلارقائمشهر

  سلام.در حریم رودخانه تلارقائمشهر از بس بعضی از خواص با حمایت بعضی از آقایون سیاستمدارشن وماسه برداشت کردن هیچ شن ماسه ای دیگه باقی نموندوبستر رودخانه ها نابود شده است.
  از مسئولان مگر اینکه شخص استاندار پا به عرصه بگذاردوبا برخی از آقایون که پشت شان به برخی از آقایون قائمشهر گرم است را تحویل قانون دهند.تو رو خدا هرچه سریعتر اقدام کنید آقای فلاح.رودخانه تلار دیگه ازبین رفت.

  گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی