امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

در دیدار استاندار مازندران با جامعه کارگری چه گذشت!؟

  • پنج شنبه, 04 آذر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران : دولت از کارگران حمایت میکند. / نماینده کارگران : از روحانی در انتخابات سال 96 حمایت می کنیم.

اختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) : مقام عالي دولت در مازندران كه در نشست هم انديشي با تشكل هاي كارگري استان سخن مي گفت، تصريح كرد: از خانواده كارگري هستم و شرايط آنان را بدرستي درك مي كنم . كارگران در تمامي صحنه هاي انقلاب و دفاع مقدس، حضوري موثر داشته اند.

به گزارش مازنی خبر ، "ربيع فلاح جلودار" استاندار مازندران در نشست هم انديشي با تشكل هاي كارگري استان با اشاره به اين كه از خانواده كارگري هستم، شرايط آنان را بدرستي درك مي كنم و همواره در دفاع از حقوق آنان در ميدان بوده ام، تصريح كرد: كارگران در تمامي صحنه هاي انقلاب و دفاع مقدس، حضوري موثر داشته اند.

استاندار با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان " اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل " از سوي مقام معظم رهبري و لزوم تقويت توليد و فضاي كسب و كار، خاطر نشان ساخت: جامعه كارگري، پايه و اساس استقلال اقتصادي كشور است و با تلاش و جهاد شبانه روزي چرخ واحدهاي توليدي را به گردش در مي آورد.

مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اين كه همواره دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي عامل را در جهت رفع موانع توليد و تقويت فضاي كسب و كار بسيج نموده ايم، گفت: بالغ بر 600 مصوبه در جهت رفع موانع توليد در ستاد تسهيل استان در سال گذشته به تصويب رسيده است.

ربيع فلاح با بيان اين كه گر چه برخي مشكلات كار و جامعه كارگري هنوز پابرجاست و بنده از وضع موجود راضي نيستم، ليكن از هيچ كوششي براي تغيير اوضاع در اين بخش فروگذار نمي كنيم، ياد آور شد: عليرغم تنگناهاي موجود، اشتغال كارگري استان نسبت به ساير استان ها، وضع خوبي دارد و ضريب بيكاري مازندران در قياس با ضريب بيكاري كشور كاهش يافته است.

وي با اعلام اين كه بر اساس گزارش دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور، در شمار 6 استان موفق در اين حوزه ايم و رتبه نخست بسته رونق توليد را با اعطاي تسهيلات به 708 واحد توليدي دارا هستيم، اظهار داشت: مشكل اشتغال مازندران بيشتر در حوزه فارغ التحصيلان خصوصا زنان دانش آموخته است، ليكن در اين حوزه برنامه هاي موثري را در دستور كار قرار داديم كه از ان جمله مي توان به انعقاد قرارداد تفاهم نامه همكاري با 18 شركت فناوري بزرگ كشور براي ايجاد 4000 شغل پايدار و انجام 2000 ميليارد تومان سرمايه گذاري در استان اشاره نمود.

نماينده عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه فضاي اشتغال آينده بيشتر در حوزه ict خواهد بود و جامعه بخصوص جوانان بايد اين اولويت را درك نمايند، گفت: در بخش كارگري نيز مهارت آموزي را در دستور كار قرار داديم و 70 هزار نفر در سال 94 از آموزش هاي فني و حرفه اي برخوردار شدند.

رييس كارگروه تخصصي اشتغال استان، با اعلام اين كه در سال گذشته بالغ بر 16 هزار شغل خرد، خانگي و كوچك از سوي دستگاه هاي مسئول در مازندران ايجاد شده است، عنوان داشت: در دولت تدبير و اميد يك طرح خصوصي سازي در مازندران اجرا نشده است ولي همواره زمينه نقش آفريني بخش خصوصي در اقتصاد و توسعه استان فراهم بوده است.

استاندار با اشاره به اين كه بر اساس گزارش اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي، استان رتبه نخست حل و فصل مسايل كارگري را در شوراي حل اختلاف كسب نموده است، اظهار داشت: بنده تحت هيچ شرايطي جامعه كارگري و مشكلات آن را رها نمي كنم و نسبت به بهبود مسايل كار، اشتغال و معيشت استان اميدوار هستم.

ربيع فلاح در خصوص ايجاد صنايع تبديلي در جهت تقويت توليد و اشتغال گفت: برخي از اين واحدها در استان وجود دارد و براي تداوم و تقويت توليد بايد از شيوه ها و فناوري هاي نوين در اين صنعت استقبال شود.دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران گفت : 90 درصد رای های صادر شده در هیات حل اختلاف کارگری مازندران منجر به طلاق و نابودی خانواده ها می شود.

به گزارش مازنی خبر ، "نصرالله دریابیگی" در دیدار تشکل های کارگری مازندران با استاندار ، افزود : امروز بسیاری از کارگران مازندران از جمله آنهائی که خیابان ها را نظافت می کنند چند ماه حقوق دریافت نکردند.

وی با بیان اینکه 99 درصد کارگران مازندران امنیت شغلی ندارند ، اظهار داشت : خصوصی سازی اشتباه در دولت احمدی نژاد ، پدر استان مازندران را در آورد و کارخانجات را تعطیل و فرزندان مازندران را بیکار کرد.

دریابیگی اصلاحات واقعی را همان اصلاحات امام خمینی (ره) در حمایت از فقرا دانست و تصریح کرد : آقایان در دولت قبل طرحی به مجلس دادند که اگر کشور با مشکل اقتصادی رو به رو شد ، به کارگران حقوق پرداخت نشود .

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران با تاکید بر اینکه یک عده در مازندران با شکم سیر می خوابند ولی کارگران و بازنشستگان با گرسنگی سر بر بالشت می گذارند ، ادامه داد : هیچ بانکی در استان مازندران کارگران و بازنشستگان را تحویل نمی گیرد.

وی با بیان اینکه در دولت قبل سونامی بیکاری ، اخراج ، فقر ، فساد و تورم مازندران را فرا گرفته بود ، افزود : کدام مدیر و کارمند با حقوق 920 هزار تومانی می تواند زندگی کند که 60 درصد بازنشستگان مازندران با این حقوق زندگی می کنند !؟

دریابیگی اظهار داشت : به آقای روحانی رای دادیم و در سال 96 باز هم به ایشان رای خواهیم داد ولی می گوئیم کارگران به شدت مشکلات معیشتی و درمانی دارند ، هر چند که وضعیت در این دولت نسبت به دولت احمدی نژاد بسیار بسیار بهتر شده است.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران با تاکید بر اینکه جامعه کارگری خط و خطوط سیاسی نمی شناسد ، افزود : به گوسفند آب می دهند و به سمت قبله قربانی اش می کنند ولی در دولت قبل سر کارگران را به راحتی می بریدند و آنها را از کارخانجات اخراج می کردند.

وی ادامه داد : آقایان وزارت بهداشت پول کم آورده اند تا شکم خود را سیر نگه دارند و حالا به دنبال بخش درمان تامین اجتماعی هستند ولی این آقایان بدانند جامعه کارگری با حمایت نمایندگانی مثل محجوب ، یوسف نژاد ، شریعت نژاد و ... جلوی آنها خواهد ایستاد.

دریابیگی ضمن تقدیر از تلاش های استاندار مازندران در حمایت از جامعه کارگری ، تصریح کرد : عدالت ها در کتاب ها و ویترین ها پیدا می شود و بر سر سفره کارگران کمتر آمده است .


رئیس هیئت مدیره شورای اسلامی کار کارخانجات مازندران گفت : دولت قبل در یک اقدام غیرکارشناسی لایحه اصلاح قانون کار به نفع ثروتمندان را به مجلس ارائه داد.

به گزارش مازنی خبر ، "میرعلی شیرافکن" در دیدار تشکل های کارگری با استاندار مازندران با تاکید بر اینکه وزیر دولت تدبیر و امید قول داده است تا این لایحه را از مجلس پس بگیرد ، اظهار داشت : جامعه کارگری با اصلاح قانون کار به نفع فقرا و کارگران هیچ مشکلی ندارند.

وی ادامه داد : خوشحالیم مجلس شورای اسلامی با طرح ادغام حوزه درمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت مخالفت کرده است.

شیرافکن با بیان اینکه تعدد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در مازندران باعث افزایش بیکاران فارغ التحصیل در این استان شده است ، تصریح کرد : در حال حاضر ضرورت حفظ اشتغال موجود در استان به شدت احساس می شود.


همچنین مسئول اتحادیه زنان کارگر مازندران نیز گفت : حضور فعال و آگاهانه زنان در عرصه های مختلف ، پیشرفت همگانی را به وجود خواهد آورد.

به گزارش مازنی خبر ، "مریم صادقی" در دیدار تشکل های کارگری مازندران با استاندار ، ضمن بیان اینکه جامعه زنان به دنبال رفع تبعیض اجتماعی است ، اظهار داشت : رویکرد دولت تدبیر و امید در حمایت از زنان بسیار قابل تقدیر است.

وی ادامه داد : بخش زیادی از زنان ایران در بازارهای غیر رسمی و با یک سوم حداقل حقوق قانونی کار می کنند.

صادقی با تاکید بر اینکه نداشتن امنیت شغلی مهمترین مشکل زنان کارگر در جامعه است ، تصریح کرد : اگر حمایت از زنان کارگر به خوبی صورت بگیرد آنها می توانند در تربیت فرزندان شان نیز موفق تر باشند.

رئیس انجمن های صنفی کارگران ساختمانی مازندران نیز گفت : با آموزش های لازم ، 23 درصد از حوادث فوتی در بخش کارگران ساختمانی کاهش یافته است.

به گزارش مازنی خبر ، "سید هادی ساداتی" با تاکید بر اینکه ساماندهی کارگران ساختمانی در میادین شهرهای مازندران ضروری است ، افزود : از استاندار مازندران می خواهیم به ظلمی که به رانندگان بندر امیرآباد می شود ورود کند.

وی ادامه داد : برخوردهای بد و زشتی با بعضی رانندگان در بندر امیرآباد می شود به طوری که به بعضی از رانندگان تا چند هفته حتی یک بار هم نمی دهند.

http://www.ostan-mz.ir/images/org/139509036749.jpg

http://www.ostan-mz.ir/images/org/139509039049.jpg

http://www.ostan-mz.ir/images/org/139509034662.jpg

http://www.ostan-mz.ir/images/org/139509033918.jpg

http://www.ostan-mz.ir/images/org/139509034766.jpg

http://www.ostan-mz.ir/images/org/139509032940.jpg

 

در پايان اين نشست؛ تشكل هاي كارگري استان با اهدا لوح تقدير به دكتر ربيع فلاح، از تلاش هاي استاندار در جهت حل مشكلات كارگري استان تقدير نمودند.

بازدید کد خبر: 14927

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی