امروز: چهارشنبه 02 اسفند 1396 برابر با 21 فوریه 2018

سوالاتی از منتخبین شورای شهر قائم‌شهر

  • دوشنبه, 20 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

چرا به شعارهایتان پشت کرده اید!؟ شفاف‌سازی پروژه‌های انجام شده چه شد !؟

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : وقتی رسماً اعلام شد ، تعداد اعضای شورای شهر قائم شهر از 11 عضو در دوره چهارم به 9 عضو برای دوره پنجم کاهش می یابد ، کمتر کارشناسی فکر می کرد مردم این شهر تصمیم بگیرند در انتخاباتی کم نظیر رای به تغییر 90 درصدی شورا دهند و تنها یک عضو دوره چهارم را مجدداً روانه ی ساختمان پارلمان شهری نمایند.
اما این اتفاق افتاد و مردم قائم شهر به 8 عضو جدیدی که "شفاف سازی در شورا و شهرداری" سرلوحه شعارهای آنها بود رای اعتماد دادند تا چراغ امید بار دیگر در این شهر روشن گردد.

حال با گذشت چند هفته از آغاز به کار شورای دوره پنجم تا به امروز ، اعضا به مهمترین وعده و شعار انتخاباتی شان پشت کرده اند و در راستای شفاف سازی پروژه های انجام شده در شهر و همچنین عملکرد شورا و شهرداری در دوره چهارم هیچ گزارشی به مردم ارائه نداده اند.

مهمترین سوالاتی که مردم قائم شهر انتظار دارند به آنها پاسخ داده شود می تواند این موارد باشد :

·    با توجه به اسناد موجود ،‌ شهرداران و معاونین آنها در دوره فعالیت شورای چهارم چه مقدار حقوق ، پاداش و عیدی دریافت کرده اند !؟

·     در شروع فعالیت دوره چهارم،  شهرداری قائم شهر چه تعداد کارمند و پرسنل داشته و در شروع دوره پنجم این آمار به چه تعداد افزایش یافته بود!؟

·    بعضی از افراد جذب شده در شهرداری قائم شهر چه نسبتی با مسئولین این شهر به خصوص با بعضی اعضای سابق شورا داشته اند !؟

·    چه میزان از درآمد شهرداری در سال های 92 تا 96 صرف هزینه عمرانی در شهر شده و چه میزان نیز صرف حقوق، عیدی و پاداش کارمندان و هزینه های جاری گردیده است!؟

·    پروژه های شروع شده در شهر ، به خصوص پروژه روگذر میدان جانبازان بر اساس کدام ردیف بودجه آغاز و تا به امروز به پیمانکار آن چگونه دستمزد پرداخت شده است!؟

·    در بحث زباله ها ، از سال های 92 تا 96 ، به صورت سالانه چه مبلغی به پیمانکار این حوزه پرداخت  شده بود!؟

·    در حوزه رسانه ها و تبلیغات ، از سال 92 تا 96 ، چه مبلغی به عنوان درج آگهی ، رپرتاژ ، مصاحبه ، خبر و ... به نشریات و رسانه های مختلف پرداخت شده است !؟ (با انتشار لیست نشریات)

امیدواریم رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر که از افراد باتجربه در این حوزه نیز محسوب می شود ، ‌در فرصتی مناسب که امیدواریم هر چه زودتر باشد ، به این سوالات پاسخ شفاف و روشنی ارائه دهد در غیر اینصورت می توان متصور شد که شورای پنجم راه شورای چهارم را در قائم شهر ادامه خواهد داد.

#دانستن_حق_مردم_است

بازدید کد خبر: 17147

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی