امروز: شنبه 04 فروردين 1397 برابر با 24 مارس 2018

توصیه های آیت الله صدوقی به عزاداران حسینی

  • پنج شنبه, 30 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آیت الله صدوقی: رفتن در مجالس اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و عزاداری برای آن حضرت تعظیم شعائر استبه گزارش مازنی خبر ، آیت الله مرتضی صدوقی مازندرانی در آستانه ماه محرم با انتشار توصیه هایی به عزاداران حسینی در فضای مجازی اظهار داشت: به نص آیه شریفه« و من یعظم شعائر الله...» حفظ شعائر شیعی عین تقوا است. هرچه مراسمات عزاداری در وقت عزای اهل بیت(علیهم السلام) بیشتر وحال عزاداری بهتر باشد مصداقی می شود برای حفظ و تعظیم شعائر شیعه؛ مخصوصا ایام محرم و صفر و عزای حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام).

شهادت ائمه اطهار(علیهم السلام) برای ما سخت است اما عزای سیدالشهدا(علیه السلام) چیز دیگری است. روضه خوان امام حسین(علیه السلام) خود خداست.

خدا برای حضرت آدم روضه خواند و او گریه کرد.ان شاءالله درک محرم و صفر توفیق عزاداری را خواهیم داشت. این را به عنوان یک عبادت حساب کنید. عبادتی بس مهم و عظیم. همین لباس سیاه پوشیدن، پرچم سیاه بردرخانه ها زدن، رفتن در مجالس اباعبدالله الحسین(علیه السلام) تعظیم شعائر است.

عظمت عزای امام حسین(علیه السلام) برای من تقوا می آورد. ان شاءالله خداوند توفیق عزاداری با قلبی سوخته و چشمانی گریان نصیب ما بگرداند.

بازدید کد خبر: 17213

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی