امروز: یکشنبه 02 ارديبهشت 1397 برابر با 22 آوریل 2018

بخشدار مرکزی: مهمترین مشکل جویبار آب شرب است

  • جمعه, 17 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دومین همایش توجیهی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی جویبار برگزار شد .


دومین همایش توجیهی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی جویبار در مسجدروستای اسماعیل کلای بزرگ برگزار شد .

به گزارش مازنی خبر ، بخشداربخش مرکزی جویبار در این همایش با بیان اینکه دوره چهارم شوراها با فراز و نشیب هایی که داشته خدمات خوبی در سطح روستاهای شهرستان انجام شده است ، گفت : بیش از 100 طرح عمرانی ،خدماتی و بهداشتی با حمایت دولت تدبیر و امید و اهتمام  شوراها و دهیاران انجام شده و انشالله این تدبیر تدوام خواهد داشت .

محمد مدانلو  مهم ترین دغدغه شهرستان راکمبود آب شرب و کشاورزی ذکر کرده  اظهار داشت : در تمامی فصول سال این مساله بغرنج میباشد.در تابستان کمبود آب کشاورزی و شرب در زمستان آب گرفتگی معابر و اراضی کشاورزی از دغدغه های جدی است .

وی در ادامه به ظرفیت آبندان های این شهرستان اشاره کرد و گفت : 70 درصد اراضی کشاورزی این شهرستان می توانند از این منابع ارزشمند ذخیره آب  بهره مند شوند و این مورد زمانی محقق خواهد شد که لایروبی و آبگیری آبندان ها به موقع و به درستی انجام شود.

وی از شوراها و دهیاران خواست در  مصرف بهینه آب شرب و همچنین حفاظت از منابع ذخیره سنتی آب تلاش نمایند  .

مدانلو آبندان ها را یک ثروت ملی و متعلق به آیندگان بیان کرد و گفت : کشاورزان برای تامین آب کشاورزی و رونق اقتصادی می توانند از آبندان ها استفاده کنند.
یکی دیگر از موضوهات مورد تاکید بخشدار مرکزی مدیریت پسماند روستایی و اجرای تفکیک زباله از مبدا حسب دستور استاندار محترم ذکر کرد و افزود : این مساله نیازمند عزم عمومی مردم استان در تغییر الگوی مصرف و همکاری همه دستگاها بویژه دهیاران و شهرداران برشمرد

بخشدار مرکزی جویبار با اعلام اینکه متاسفانه شاهد ریختن زباله در برخی از محورهای مواصلاتی توسط مسافران و بومیان منطقه هستیم .برای همین موضوع  از سال 1394 طرح مدیریت پسماند روستایی در بخشهایی همچون آموزش چهره به چهره خانوار روستایی ، جمع آوری زباله روستایی  و راه های مواصلاتی و بازیافت زباله در دستور کار قرار گرفت ، افزود :بدلیل سابقه و قدمت صنعت بازیافت از این شهرستان بعنوان پایتخت طلای کثیف یاد می شود که ساماندهی واحد های بازیافتی مستقر در شهرستان توسط مراجع مربوطه امری ضروری است.ضمن اینکه جذب سرمایه گذار صنایعی که مواد اولیه آنها مواد بازیافتی میباشد باید مورد توجه جدی حوزه اقتصادی و صنایع استان قرار گیرد.

وی در ادامه  اضافه کرد : همچنین با همت موسسه پسماند استان هم اکنون این طرح در سطح 5 روستا بصورت پایلوت در حال اجرا میباشد که در صورت تامین اعتبار آمادگی اجرای این طرح در سطح بخش با همکاری دهیاران وجود دارد . بخشدار مرکزی به موضوع بیمه روستاییان و عشایر،مسئولیت مدنی دهیاران و بیمه حوادث و محصولات کشاورزی،نظارت بر ساخت وساز وتغییر کاربری غیرمجاز همچنین توزیع اعتبارات اشتغال روستایی که توسط دولت دوازدهم ابلاغ گردیده اشاره کرد و خواستار پیگیری جدی شوراها و دهیاران شدند

بازدید کد خبر: 17686

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی