امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

لزوم مدیریت شکار پرندگان در تالاب‌های فریدونکنار

  • دوشنبه, 11 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار فریدونکنار : موضوع شکار و عرضه پرندگان صید شده ، نیازمند کار فرهنگی است

 

به گزارش مازنی خبر ، شهردار فریدونکنار اظهار کرد : اداره محیط زیست با این برنامه های مقطعی نمی تواند توفیقی حاصل کند ، موضوع صید و شکار را  می بایست در تالاب ها و آببندان ها مدیریت کرد ، پرنده صید شده نیازمند عرضه هست ، با جمع کردن بازار پرندگان ، صورت مسئله را پاک می کنیم و بیشتر به عرضه قاچاق پرندگان صید شده کمک کرده ایم.

دکتر حمید بخشی ادامه داد : محیط زیست نسبت به موضوع ، کار کارشناسی و فرهنگی کند و کنترل های محیطی را در دامگاه ها افزایش بدهد .

وی تاکید کرد : اداره کل محیط زیست در این خصوص از نیروهای زیست محیطی داوطلب یا نیروهایش در سایر شهرهای فاقد حساسیت در این روزهای پرتنش رسانه ای فریدونکنار استفاده کند.

بخشی تصریح کرد : فریدونکنار با این همه افتخارات درخشان در کشور ، شایسته این همه هجمه ناجوانمردانه نیست ، هیچکس از کشتار بی رویه پرندگان حمایت نمی کنند اما برخی از تصاویر جعلی منتشر شده در این روزها که متعلق به شکار پرندگان در فریدونکنار نیست ، به این تنش ها بیشتر دامن زده است .

شهردار فریدونکنار افزود : در خصوص این موضوع هیچ ارگان و سازمانی از معتمدین شهر و فعالان اجتماعی و رسانه ای شهرستان کمک نخواست ، صرفا به ما تکلیف می شود که عرضه پرندگان را مدیریت کنیم در حالیکه همه می دانیم این برخوردها مقطعی است و جواب نمی دهد .

دکتر بخشی اظهار داشت : تاکید می کنم این موضوع نیازمند مدیریت فرهنگی است .

وی ادامه داد : شهرداری و شورای اسلامی شهر در سال بعد جشنواره فیلم و عکس پرندگان برگزار خواهد کرد چشم انداز ما برای فریدونکنار (شهر دوستدار پرندگان) است .

شهردار فریدونکنار افزود : فریدونکناریها آماده همکاری فرهنگی با اداره محیط زیست هستند در این خصوص یادآور می شویم که حتی یک بنر هم توسط محیط زیست در شهر نصب نشده است این شهرستان هنوز اداره محیط زیست مستقل ندارد ، هنوز خودرو و مکان استقرار نیز ندارد با این ابزارهای اندک و حداقلی نمی شود کاری بزرگ کرد و مسئولیت مدیریت صید و شکار را به شهرداری سپرد .

بخشی تصریح کرد : ما آماده همکاری هستیم ولی این جزو ماموریت های ما نیست ، فریدونکنار و موضوع پرندگان و صید و شکار آنها تبدیل به یک موضوع ملی شده پس نیازمند توجه و تخصیص اعتبارات ملی است .لطفا محیط زیست کار فرهنگی و مشارکتی را در دستور کار خود قرار دهد .

بازدید کد خبر: 17823

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی