امروز: پنج شنبه 03 اسفند 1396 برابر با 22 فوریه 2018

محسن هاشمی: آیت الله هاشمی منادی وحدت بود

  • پنج شنبه, 28 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یادگار آیت الله هاشمی در شیرگاه : آیت الله هاشمی برای بن بست ها همیشه راه برون رفت پیدا میکرد

 

 

یادگار آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت : آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه سعی میکرد به مردم اعتماد کند و برای همین هم بود که مورد اعتماد مردم قرار گرفت.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تکرار ، محسن هاشمی رفسنجانی در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در شهر شیرگاه در استان مازندران برگزار شد ، اظهار داشت : یادم می آید که همواره آیت الله هاشمی رفسنجانی وقتی از سفر به مازندران برمی گشتند مخصوصاً آخرین سفرشان در سال ۹۲ ، از استقبال مردم خوب مازندران و شهر شیرگاه تعریف ویژه کردند .

وی ادامه داد : آیت الله هاشمی همواره از مردم شیرگاه بسیار راضی بودند و از صداقت اجتماعی ، رفتار و از نو تفکر مردم این دیار تعریف می کردند .

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه آیت الله هاشمی در کتاب خاطرات شان که به زودی به چاپ خواهد رسید از مردم شهر شیرگاه به نیکی یاد کرده است ، افزود : آیت الله هاشمی رفسنجانی مجاهد و مبارز واقعی بودند که همواره تلاش می کردند در راستای تحقق خواسته ها و نیازهای مردمی گام بردارند.

محسن هاشمی ادامه داد : خیلی ها مرحوم آیت الله هاشمی را نماد عقلانیت نظام معرفی میکنند زیرا ضرورت ها و نیازهای جامعه را با مصالح نظام و مبانی نظام پیوند میزدند و برای بن بست ها همیشه راه برون رفت پیدا میکرد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی تهدیدهای کشور را به فرصت تبدیل می کرد ، افزود : خیلی ها آیت الله هاشمی را اسطوره صبر و بردباری می نامیدند زیرا گذشت و انعطاف پذیری شان مثال زدنی بود و همیشه سعی میکرد به مردم اعتماد کند و برای همین هم بود که مورد اعتماد مردم قرار گرفت .

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد : بعضی از افراد در پیام هایشان ، آیت الله هاشمی را فردی آینده نگر و دوراندیش معرفی کردند لذا لازم است اشاره ای بکنم به فعالیت های قرآنی و دور اندیشی ایشان که وقتی برای اولین بار در دهه ۴۰ به زندان رفتند از همان اول در زندان با قرآن خودشان را تسکین می دادند و در ذهن شان تفسیر راهنما یا کلید قرانی را ایجاد کردند .

محسن هاشمی افزود : زمان آخرین زندان شان ۳سال طول کشید و ما هفته ای ۱ بار مرتب به دیدن ایشان می رفتیم و ایشان یک دفترچه ۲۰۰برگی را از زیر چادر به مادر می دادند و ما آن دفترچه را بیرون می آوردیم و امروز نتیجه آن دوراندیشی انتشار ۵۳ جلد تفسیر راهنما قرآن شده است که در زمان حیاتشان رونمائی شد.

وی ادامه داد : یکی دیگر از دوراندیشی های آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشگاه آزاد بود که ایشان در اوج جنگ ، خطبه دانشگاه آزاد را در سال ۶۱خواند و امروز می بینیم که این دانشگاه در ۴۰۰ نقطه کشور به صورت عدالت محور و بدون تکیه به بوجه نفت و بودجه دولتی ، واحدهایی را ایجاد کرده که ۱۱میلیون متر مربع فضای آموزشی ، پژوهشی ، ورزشی و خوابگاه با همه ی امکانات دارد .

محسن هاشمی احداث مترو را یکی دیگر از دوراندیشی های آیت الله هاشمی دانست و اظهار داشت : ایشان در سال ۶۱ در اوج جنگ به همشهریان تهرانی گفتند شما مترو نیاز دارید اما تمام دولتی ها و حتی آنهایی که خارج کشور تحصیل کرده بودند می گفتند ما مترو نمی خواهیم ولی ایشان در نماز جمعه گفتند نه تنها تهران بلکه تمام کلان شهرهای ایران باید خطوط ریلی انبوه‌بر داشته باشند .

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه افراد زیادی آیت الله هاشمی را شخصیتی شجاع توصیف کرده اند ، تصریح کرد : ایشان در فرماندهی و حضور در خط مقدم جبهه هیچ وقت پرهیز نمیکرد ، دلیرانه در جبهه حضور داشت و امیدوارانه در نمازهای جمعه صحبت میکردند به طوری که مردم هر وقت به خطبه های نماز جمعه ایشان گوش میکردند به آینده جنگ امیدوار می شدند .

محسن هاشمی ، آیت الله هاشمی رفسنجانی را منادی وحدت دانست و افزود : او وحدت بین شیعیان و اهل سنت ، وحدت بین نظام و مردم و وحدت بین جریانات و سلایق سیاسی را با جدیت پیگیری میکرد . حتی در خارج کشور وحدت بین ملت ها را پیگیری می کرد و اعتقاد راسخ داشت که نباید تفاوت های فکری و فرهنگی باعث اختلاف شود .

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد : آیت الله هاشمی رفسنجانی اعتقاد داشت نباید بگذاریم اختلافات سیاسی باعث کدورت و دشمنی بشود .

محسن هاشمی با تاکید بر اینکه راه آیت الله هاشمی راه اعتدال ، عقلانیت ، مدارا و وحدت بود ، افزود : ایشان تلاش می کردند ایران در مسیر آبادانی ، رفاه و شکوفایی باشد .

وی اظهار داشت : آیت الله هاشمی همیشه فکر میکرد که هدفشان از این انقلاب در نهایت باید رفاه مردم باشد و میگفت ایران این ظرفیت را دارد که برای مردم رفاه ، اشتغال و آرامش ایجاد کند.

محسن هاشمی در پایان از حضور پرشور مردم شیرگاه تشکر و قدردانی کرد.

بازدید کد خبر: 17956

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی