امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

حرکت ارطه در مسیر توسعه و سازندگی

  • جمعه, 18 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار جوان و موفق شهر ارطه ، با تلاش شبانه روزی این شهر را در مسیر توسعه و سازندگی قرار داده است

 

مازنی خبر / گروه اجتماعی : چندین پروژه اجرائی شهر ارطه در شهرستان قائم شهر با پیگیری های شهردار جوان این شهر و با حضور دکتر عبدالله رضیان نماینده مردم در مجلس افتتاح شد.

به گزارش مازنی خبر ، فاز نخست ساختمان شهرداری ارطه و پروژه به‌سازی چشمه و بوستان منطقه ابوخیل در شهر ارطه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.شهردار شهر ارطه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساختمان شهرداری ارطه با هزینه یک میلیارد و 505 میلیون تومان ساخته شد، اظهار کرد: از این مقدار مبلغ یک‌میلیارد و 156 میلیون تومان از اعتبارات دولتی پرداخت و در قالب دو واحد 500 متری احداث شد و 36 پرسنل دارد.

حبیب‌اله قاسمی افزود: زیر ساختمان شهرداری، سازمان آتش‌نشانی شهر ارطه واقع شده و نزدیک به 340 میلیون تومان هزینه تجهیز آتش‌نشانی شده است.

وی تصریح کرد: محل شهرداری قبلی استیجاری بود و برای تحقق بحث اقتصاد مقاومتی هزینه‌ها را کم کردیم تا با احداث ساختمان جدید استقلال پیدا کنیم و خوشحالیم که امروز شهرداری ارطه بعد از 6 سال صاحب ساختمان شد.

شهردار ارطه با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل شهر و شهرهای تازه تأسیس، نداشتن گریدر و لودر است تا بتوانیم کانال‌های آب سطحی را بهبود بخشیم، اظهار کرد: براساس نظر کارشناسی، 87 کیلومتر مشکل کانال داریم و تا به امروز فقط 8 کیلومتر آن انجام شده است.

وی ادامه داد: شهر را تقسیم‌بندی کردیم و در هر منطقه بر اساس ظرفیت‌ها خدمت‌رسانی کردیم و 360 متر روشنایی بلوار و بحث پیاده‌روسازی در منطقه قادیکلا و سایر مناطق انجام شد.

قاسمی افزود: مهم‌ترین کاری که طی 4 ماه اخیر در شهرداری انجام دادیم این بود که درجه شهرداری را از صفر به چهار رساندیم و 10  تاکسی داخل شهری را تجهیز کردیم.شهردار ارطه با بیان اینکه نزدیک به 170 میلیون تومان برای به‌سازی چشمه و بوستان منطقه ابوخیل هزینه شد، اظهار کرد: بعد از دو ماه پیمانکار این چشمه را تحویل داد و کارشناسی و طراحی آن توسط کارشناس شهرداری انجام شده است.وی

افزود: در سال آینده توجه ما روی گردشگری معطوف شده و بحث درآمد پایدار مطرح است و در نظر داریم از آب‌بندان 30 هکتاری این شهر برای جذب گردشگر بهره ببریم و در بام شهر امکانات پاراگلایدر سواری را ایجاد کنیم.

قاسمی در پایان گفت: ارطه شهری است که همه آن را با نام بهشت برین می‌شناسند و منطقه‌ای است که قدمت 3 هزار و 700 ساله دارد و امیدواریم بتوانیم این شهر را به منطقه گردشگری تبدیل کنیم.

بازدید کد خبر: 18384

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی