امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

معدن يكي از سرفصل هاي اساسي اقتصاد مازندران است

  • یکشنبه, 20 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران : ضرورت پيوست هاي محيط زيستي و منابع طبيعي براي فعاليت هاي معدني

 

مقام عالي دولت در استان در اين جلسه خاطر نشان ساخت: معدن يكي از سرفصل هاي اساسي اقتصاد مازندران است كه مي تواند بدون آسيب زدن به محيط زيست و منابع طبيعي استان، موجب تقويت اقتصاد و اشتغال استان شود.

 جلسه شوراي معادن استان، پيرو مصوبه ماده 43 برنامه ششم توسعه كشور به رياست استاندار مازندران تشكيل شد.

به گزارش  مازنی خبر و به نقل از روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در اين جلسه با اشاره اين كه معدن به عنوان يك محرك اقتصادي، در نخستين سرفصل سند اقتصاد مقاومتي مازندران گنجانده شده است، گفت: معدن يكي از سرفصل هاي اساسي اقتصاد مازندران است كه مي تواند بدون آسيب زدن به محيط زيست و منابع طبيعي استان، موجب تقويت اقتصاد و اشتغال استان شود.
استاندار با اشاره به اين كه چالش هاي اين بخش نيازمند اهتمام و ساماندهي جدي است، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه قانون وضع شده و تفويض اختيار شوراي عالي معادن به استان راهگشاست و با اجراي برنامه يي اصولي و علمي در اين حوزه بخشي از مولد سازي اقتصادي استان را مي توان محقق نمود.
مقام عالي دولت در استان با تاكيد بر اين كه هرگونه تصميم سازي در خصوص معادن بايد از سوي شوراي معادن استان صورت گيرد، افزود: الزامات تكنيكي و مدرنيزاسيون معادن در جهت صيانت از محيط زيست بايد با جديت دنبال شود و اين الزامات فقط در سايه نگاه و رفتار سيستمياتيك محقق مي شود.
اسلامي بر ضرورت پيوست هاي محيط زيستي و منابع طبيعي براي فعاليت هاي معدني تاكيد كرد و تصريح نمود: تهيه نقشه ژئوفيزيك هوايي و نقشه برداري هاي لازم براي اطلاع از وضع موجود، ذخاير معدني، فرصت هاي استان و تهيه نقشه راه در اين راستا ضرورت دارد.
وي بر وصول حقوق دولت در فعاليت هاي معدني تاكيد نمود و ياد آور شد: احيا و بازمهندسي رودخانه هاي استان هم به جهت بهسازي و ايجاد منظر زيباي بصري و هم تقويت آبزي پروري يك ضرورت است.
گفتني است،جلسه شوراي معادن استان با حضور استاندار، نماينده مردم قائم شهر، جويبار، سواد كوه، سواد كوه شمالي و سيمرغ، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران، نمايندگان تشكل هاي معدني و برخي مديران دستگاه هاي اجرايي مرتبط با 6 مصوبه به پايان رسيد.

بازدید کد خبر: 18391

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی