امروز: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 برابر با 23 آوریل 2018

تصادفات نوروزی در مازندران قربانی گرفت

  • سه شنبه, 14 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت که 29 نفردر نوروز بر اثر حوادث رانندگی در جاده های استان جان باختند.


مازنی خبر : علی عباسی در گفت و گو با خبرنگار ان، این آمار را مربوط به دوره زمانی 25 اسفند 96 تا 13 فروردین سال جاری اعلام کرد و افزود که این تعداد کشته نسبت به مدت مشابه سال پیش هفت درصد افزایش دارد.
وی بیشترین قربانیان تصادفات در این مدت را افراد غیربومی با 19 نفر اعلام کرد و گفت که در مجموع 18 تن از کشته شدگان مرد و 11نفر هم زن بودند.
وی با اعلام این که بیشترین آمار فوتی ناشی از تصادف در شهرستان بابل با 6 نفر ثبت شد ، افزود : قائمشهر با چهار نفر و آمل و تنکابن هر کدام با سه نفر بعد از بابل بیشترین تعداد قربانیان را داشتند.
** عابران پیاده ، قربانیان اصلی
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران همچنین از عابران پیاده به عنوان بزرگ ترین قربانیان تصادفات نوروزی در استان یاد کرد و گفت که 9 تن از جان باختگان ، عابر پیاده بودند.
وی افزود : همچنین 10 نفر از قربانیان ، سرنشین خودروها ، هشت نفر راننده و 2 نفر هم دوچرخه سوار بودند.
بر اساس آمار اداره کل راهداری مازندران ، در تعطیلات نوروزی امسال در مجموع 2 میلیون و 99 هزار و 766 دستگاه خودرو به این استان وارد و یک میلیون و 934 هزار و 194 دستگاه هم از استان خارج شد.
آمار ستاد خدمات سفر مازندران هم نشان می دهد که این استان از 27 اسفند پارسال تا پایان روز 13 فروردین با میزبانی از 15 میلیون نفر شب گردشگر و مسافر ، رتبه نخست کشور را داشت .
مازندران در تعطیلات نوروزی سال گذشته میزبان بیش از 12 میلیون نفر شب مسافر و گردشگر بود.

بازدید کد خبر: 18492

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی