امروز: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 برابر با 23 آوریل 2018

سخنی با مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران

  • شنبه, 18 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سخنی با مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان مازندران / بایدها و نبایدها


مازنی خبر / محمدباقر یوسف‌نیا پاشا (دکترای جامعه شناسی سیاسی دانشگاه تهران) : همزمان با شروع سال ۱۳۹۷ انتصاب شایسته آقای عسکری نیکزاد به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، امید را در دل فرهنگیان و فرهنگ دوستان زنده کرد. مدیر کل جدید که سطوح آموزشی و مدیریتی را در طی سالیان طولانی به خوبی طی کرد، توان حل چالش های موجود آموزش و پرورش را با همکاری همه اقشار، فرهیختگان و صاحب نظران دارد.


بایدها و نبایدهای آموزش و پرورش مازندران:


۱-تعامل سازنده درون سازمانی و برون سازمانی: آموزش و پرورش استان مازندران برای توسعه همه جانبه به تعامل صحیح درون سازمانی میان معلمان، مدیران، دانش آموزان و اولیا و مربیان نیاز دارد. علاوه بر آن به تعامل برون سازمانی با مدیران استانی و شهرستانی از جمله استاندار، فرمانداران، بخشدارها و شهرداران، مراکز فرهنگی و هنری و ... احتیاج دارد تا بر مشکلات آموزشی و پرورشی غلبه کند.
۲- حل تدریجی و نسبی مشکلات مالی:
بر کسی پوشیده نیست که یکی از چالش های اساسی آموزش و پرورش مشکلات مالی است. با توجه به اینکه آقای نیکزاد سابقه طولانی در امور مالی دارد، با پیگیرهای لازم و جلب مشارکت ها
می تواند بخشی از مشکلات مالی را حل نماید.
۳_کمک گرفتن از نخبگان فکری (صاحب نظران آموزش و پرورش) و نخبگان
اجرایی( مدیران)، با تشکیل اتاق فکر و حلقه مشاوران قوی برای ارائه طریق و حل چالش های موجود تا کمبودهای آموزشی و تربیتی برطرف شود.
۴- تنش زدایی وپرهیز از هر گونه تنش:
 آموزش و پرورش مازندران برای توسعه باید از هرگونه تنش، مانند؛ منازعات سیاسی که فضای فرهنگی و تربیتی را تیره و تار جلوه می دهد، پرهیز کند.
۵-تدوین برنامه های آموزشی و پرورشی در چارچوب اسناد بالادستی:
سند چشم انداز بیست ساله و سندتحول بنیادین آموزش و پرورش راهکارهای کلی توسعه را بیان کردند. آموزش و پرورش استان مازندران باید در چارچوب این اسناد، با هماهنگی وزارت متبوع برنامه های آموزشی و پرورشی استان را تدوین کند که با توسعه فرهنگی بومی همخوانی دارد.
آرزوی همه کسانی که دغدغه فرهنگی و آموزشی دارند، این است که آقای نیکزاد با سابقه مدیریتی درخشان و با یاری همه اقشار، راه حل های اساسی برای چالش های موجود ارائه دهد تا مسیر توسعه همه جانبه آموزش و پرورش استان مازندران هموار شود.


بازدید کد خبر: 18509

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی