امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

انعکاس دغدغه های بازنشستگان مازندران در اصفهان

  • پنج شنبه, 02 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یک مسئول در سازمان تامین اجتماعی : مازندران جز استان های پیش قدم در پیگیری حقوق بازنشستگان است.

 

اختصاصی مازنی خبر / خبرنگار اعزامی به اصفهان : معاون فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت : مازندران جز استان هایی است که در پیگیری حقوق بازنشستگان پیش قدم می باشد.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر" ، "علی شاه حسینی" در ششمین اردوی سیاحتی و آموزشی اعضای هیات مدیره کانون های کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان مازندران در اصفهان ، اظهار داشت : سازمان تامین اجتماعی در حد اختیارات و توانش به فکر رفع مشکلات کارگران بازنشسته است.

وی ادامه داد : هماهنگ سازی حقوق ها و حل مشکلات درمانی و معیشتی حق مسلم جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی است .

شاه حسینی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم برای رفع مشکلات جامعه کارگری اقدامات موثری انجام داده است ، تصریح کرد : ما می دانیم با حقوق 900 هزار تومانی نمی توان زندگی را چرخاند و بحث هماهنگ سازی حقوق بازنشستگان نیاز به مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت : قبل از سال 92 و در دولت قبل ، در سازمان تامین اجتماعی به درخواست های بازنشستگان پاسخ داده نمی شد.

وی تصریح کرد : در دو سال اخیر و با برنامه محوری برای خروج سازمان تامین اجتماعی از چالش و بحران های به وجود آمده گام های جدی برداشته شد.

شاه حسینی با اشاره به طرح کرامت رضوی ، اظهار داشت : طرح کرامت رضوی و اعزام رایگان بازنشستگان تامین اجتماعی به مشهد مقدس یکی از طرح های فرهنگی بود که در این دولت انجام شد.رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان اصفهان گفت : همسان سازی حقوق کارمندان بازنشسته تامین اجتماعی انجام شد ولی بازنشستگان کارگری همچنان در صف انتظار هستند.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر" ، "فتح الله شاهزمانی" در جمع اعضای هیات مدیره کانون های کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان مازندران ، اظهار داشت : مسئولان از زحمات و بی خوابی های کارگران و بازنشستگان بی اطلاع هستند .

وی همسان سازی حقوق ها را حق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی دانست و تصریح کرد : 8 مدیرعامل در دولت قبل مسئولیت سازمان تامین اجتماعی را بر عهده گرفتند و در نهایت اموال این سازمان چپاول شد.

 شاهزمانی با تاکید بر اینکه جامعه کارگری در ایام انتخابات عزیز می شوند ، افزود : مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی در دولت قبل برای رفاه جامعه کارگری هیچ اقدامی انجام ندادند.

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به مشکلات رفاهی موجود در خانواده جامعه کارگری ، اظهار داشت : از دکتر نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم موضوع همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته را جدی بگیرند.
 
وی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ، دولت را موظف کرده است تا همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگری را اجرائی نماید ، اظهار داشت : این طرح در آستانه رای گیری در صحن مجلس قرار دارد لذا از نمایندگانی که با رای جامعه کارگری وارد خانه ملت شدند انتظار داریم به داد بازنشستگان برسند.

شاه زمانی قانون الزام درمان را حق جامعه کارگری دانست و تصریح کرد : نمایندگان مجلس نباید اجازه دهند که حوزه درمان تامین اجتماعی از این سازمان جدا شده و به دست ثروتمندان بیافتد.دبیر اجرائی خانه کارگر استان اصفهان اظهار داشت : کارگران باید از بازنشستگان درس بگیرند.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر"  ، "اصغر بروشان" در جمع اعضای هیات مدیره کانون های کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان مازندران با تاکید بر اینکه نصرالله دریابیگی در تشکل خانه کارگر استان مازندران اقدامات ماندگار و ارزشمندی از خود بر جا گذاشته است ، افزود : پیگیری های ایشان در راستای احقاق حق کارگران در سطح کشور ستودنی است.

وی با اشاره به مشکلات درمانی و معیشتی کارگران و بازنشتگان کشور ، ادامه داد : اصفهان قطب صنعت فولاد کشور است ولی کارگران پلی اکریل در 6 ماه اخیر حقوق دریافت نکرده اند.

دبیر اجرائی خانه کارگر اصفهان تصریح کرد : بیش از 60 درصد جمعیت استان اصفهان را خانواده تامین اجتماعی تشکیل می دهد.

بروشان نرخ بیکاری در اصفهان را 2.7 درصد بیشتر از آمار متوسط کشور دانست و اظهار داشت : به دلیل سومدیریت و اشتباهات مدیران در دولت های نهم و دهم اصفهان در معرض خشک سالی قرار گرفت.

وی با اشاره به اماکن تفریحی و گردشگری در شهر تاریخی اصفهان ، تصریح کرد : اگر جامعه کارگری همت نکنند ، صندوق بازنستگی تامین اجتماعی با صندوق های بازنشستگی دیگر ادغام می شود که در صورت تحقق این موضوع ، خیانتی بزرگ در حق جامعه کارگری انجام خواهد شد.

بروشان با تاکید بر اینکه جامعه کارگری امنیت شغلی ندارند ، اظهار داشت : سازمان تامین اجتماعی کارفرمای بازنشستگان این سازمان محسوب می شود لذا موظف است حقوق این قشر را به درستی پرداخت کند.

وی ادامه داد : اگر بازنشستگان تامین اجتماعی با یکدیگر وحدت و همدلی نداشته باشند ، فاتحه تشکل های کارگری و حقوق بازنشستگان خوانده خواهد شد.

دبیر اجرائی خانه کارگر اصفهان افزود : بیش از 305 هزار کارگر و 200 هزار بازنشسته از خدمات خانه کارگر اصفهان استفاده می کنند .رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان مازندران گفت : امیدواریم مسئولین صدای ایثار ، فداکاری و مظلومیت جامعه کارگری را بشنوند.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر" ، نصرالله دریابیگی در ششمین اردوی سیاحتی و آموزشی اعضای هیات مدیره کانون های کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان مازندران که به میزبانی خانه کارگر و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی اصفهان در این شهر برگزار شد ، افزود : بازنشستگان بزرگان و آینه ی کارگران هستند.

وی ادامه داد : کارگران و بازنشستگان در کشور ، صادق ترین و مظلوم ترین قشر جامعه هستند.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران با بیان اینکه بیش از 60 درصد بازنشستگان کارگری حداقل حقوق ماهانه که زیر 1 میلیون تومان است را دریافت می کنند ، اظهار داشت : امروز کارگران و بازشستگان مشکلات درمانی و معیشتی دارند.

دریابیگی تصریح کرد : تقسیم عادلانه ثروت و رفع تبعیض خواسته ی کارگران بازنشسته می باشد.

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان مازندران با تاکید بر اینکه کارگران صاحبان اصلی نظام هستند ، اظهار داشت : اجازه نخواهیم داد دولت و مجلس حقوق کارگران مظلوم را نادیده بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه کارگران با حقوق 900 هزار تومانی زندگی می کنند ، تصریح کرد : کدام وزیر ، استاندار ، فرماندار و مدیرکل می تواند با حقوق 900 هزار تومانی زندگی کند !؟

دریابیگی ادامه داد : آقای مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شما ابتدا باید به حقوق مالکان اصلی سازمان رسیدگی کنید که صاحبان اصلی هم کارگران و خانواده هایشان هستند.

وی اظهار داشت : آیا شما خجالت نمی کشید که با حقوق کارگران زندگی آنچنانی دارید ولی کارگران به نان شب شان هم محتاج هستند !؟

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران اظهار داشت : هر چه آدم سیاسی چپ و راست است در شرکت شستا وارد شدند و این شرکت که مغز اقتصادی سازمان تامین اجتماعی است را به مرز ورشستگی و فلاکت کشاندند.

دریابیگی با تاکید بر اینکه پرداخت حقوق کارگران بازنشسته  از 21 ام به آخر ماه افتاده است ، تصریح کرد : اجازه نخواهیم داد آقایان نماینده در مجلس بر علیه کارگران رای بدهند.

به گزارش مازنی خبر ، دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران با اشاره به وجود تبعیض در سازمان تامین اجتماعی ، اظهار داشت : از امکانات سازمان تامین اجتماعی که با پول کارگران ایجاد شده است ، در اختیار عده ای خاص در سازمان قرار دارد.

دریابیگی با اشاره به مشکلات متعدد معیشتی و درمانی جامعه کارگری ، تصریح کرد : آقایان مسئول شکم کارگران گرسنه است و با حقوق 900 هزار تومانی نمی تواند هزینه های زندگی اش را تامین کند.

بازدید کد خبر: 15140

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی