امروز: سه شنبه 29 اسفند 1396 برابر با 20 مارس 2018

گاز ارسالی ترکمنستان به مازندران قطع نمی شود

شنبه, 11 دی 1395 ساعت 08:07

پافشاری ایران بر حفظ عزت و منافع ملی نتیجه داد / تایید رییس جمهور ترکمنستان بر امضای تفاهمنامه گازی

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : حفظ عزت و منافع ملی از جمله خطوط قرمز دولت تدبیر و امید است که در پای میز مذاکره با تمامی کشو های دنیا رعایت شده و می شود.

همین سیاست درست و قابل تحسین دکتر روحانی و وزرای کابینه دولت اوست که کشورمان پس از سالها در حوزه سیاست های برون مرزی توانسته است در لحظات سخت تصمیمات مهمی را اتخاذ نماید تا در نهایت منافع بزرگی سهم کشورمان شود.

نمونه ای از همین سیاست ها را در سه سال اخیر در مذاکره با کشورهای 1+5 از سوی دکتر ظریف و یا مذاکرات نفتی از سوی دکتر زنگنه شاهد بودیم.

اما در صورتیکه شایعات قطع گاز ترکمنستان به مازندران باعث ایجاد نگرانی های بسیاری برای مردم این استان شمالی شده بود دکتر حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت گاز ایران در ترکمنستان توانست موفقیت دیگری برای کشورمان رقم بزند و با حفظ عزت و منافع ملی ، کشور ترکمنستان را مجبور به امضای توافق نامه جدید نماید.

به گزارش مازنی خبر ، در لحظاتی که حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت گاز ایران و هیات همراهش بعد از شنیدن خواسته های غیرمعقول همتای ترکمنستانی خود ، در فرودگاه ترکمنستان در حال سوار شدن هواپیما و بازگشت به ایران بوده اند مقامات "ترکمن گاز" خواهان بازگشت آنها به میز مذاکره شده اند که مدیرعامل شرکت ملی گاز نیز آنرا پذیرفت.

یک مقام وزارت نفت گفت: مسئولان کشور ترکمنستان وقتی رفتار عزتمندانه عراقی و تیم همراهش را مشاهده کردند پذیرفتند تفاهمنامه جدید گازی با ایران را امضا کنند ، بنابراین صادرات گاز این کشور به ایران ادامه می یابد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی