امروز: شنبه 04 فروردين 1397 برابر با 24 مارس 2018

بیانیه اصلاح طلبان ساری در مورد جلسه "لویه جرگه"

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 13:10

شورای اصلاح طلبان ساری در مورد جلسه اخیر جمعی از ساروی ها با آیت الله طبرسی بیانیه صادر کرد.


اختصاصی مازنی خبر : شورای اصلاح طلبان ساری در مورد جلسه اخیر جمعی از ساروی ها با آیت الله طبرسی بیانیه صادر کرد.

به نام خداوند بخشنده و مهربان
  هم اندیشی و همکاری لازمه ی توسعه و رشد است. در فضایی که بدگمانی و بدبینی حاکم باشد، ظرفیت ها و استعدادها به ثمر نمی نشیند و منابع مورد نیاز پیشرفت به هدر می رود. بحث اختلاف میان تعدادی از مدیران شهری، موجبات نگرانی جامعه را فراهم کرده است؛ در شرایطی که کشور عزیز ما در جغرافیایی پرحادثه و روزگاری سخت قرار دارد، انتظار مردم از مسؤولین، خدمت صادقانه و هم افزایی حداکثری است. در فضای مچ گیری و تخریب، از اقبال رشد و تعالی کاسته می شود.
  در چند روز گذشته نشستی به ابتکار شماری از شهروندان ساروی، در دفتر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شد. برنامه ریزان این نشست، هدف خود را ایجاد وفاق و همدلی میان مسؤولین ساروی عنوان کردند. نفس گفتگو و گردهم آمدن، امر مبارکی است، اما در برگزاری این نشست مسائلی وجود داشت که به شماری از آن اشاره می شود:
1) ترکیب حاضرین در جلسه چنان بود که از آن به عنوان «لویه جرگه» ساروی ها نام برده شد. «لویه جرگه» از اصطلاحات ویژه ی فرهنگ سیاسی همسایگان افغان ما است؛ نشست سران قبایل بزرگ در افغانستان که در مواقع مهم برای اتخاذ تصمیماتی حیاتی گردهم می آیند، بدین نام خوانده می شود. از این منظر طرح چنین اصطلاحی در جامعه ی مدرن شهری ما که دارای نهادهای مدنی متعددی است، محل سوال است.
2) در بعضی از سخنان حاضران، نکاتی از برجسته سازی هویت ساروی، در مقابل دیگر شهرهای استان مطرح شد. این گونه سخنان جهت دار و هویت های تکواره، هیچ کمکی به رشد و توسعه نخواهد کرد، بلکه بستر افتراق و جدایی را خواهد گسترد. توسعه ساری، نیازمند عقب ماندگی یا تخریب دیگر شهرهای استان نیست، بلکه برای رفع مشکلات بی شمار استان، ما نیازمند همکاری و همدستی همه ی مازندرانی ها هستیم. توسعه زمانی محقق می شود که همه ی شهرهای استان در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار گیرند، از این منظر ما مازندران را نه یک استان، که یک شهر می دانیم و همان گونه که آرزومند رشد و تعالی ساری هستیم، پیشرفت دیگر شهرهای استان و منطقه را آرزومندیم. ما معتقدیم ایجاد وفاق در میان مسؤولین ساری لازمه ی توسعه است، ولی برای فراهم کردن اسباب این اتحاد و وفاق، نباید تردید ایجاد فاصله و تضاد منافع بین ساری و شهرهای دیگر استان را به ذهن شهروندان مازندرانی متبادر سازد.
3) امید است با همکاری بیشتر دستگاه ها و نگاهی فراگیر و حمایتگرانه، استان زرخیز مازندران که گرفتار مشکلات مدیریتی، تعصبات نابجا و کمبود هم افزایی است، در مسیر پیشرفت و توسعه بیشتر قرار گیرد.
4) آرزومندیم تا مسؤولین توانمند ساروی با همدلی و وحدت بیشتر، ضمن استفاده از تمامی ظرفیت های ممکن، با بهره گیری از همفکری و گفتگوی سازنده، زمینه ی رشد و بالندگی هرچه بیشتر ساری را فراهم کنند و از کشیده شدن افتراق و اختلاف نظرها به عرصه ی رسانه ای جلوگیری نمایند.


شورای اصلاح طلبان ساری

15 / 10 / 95

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی