امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

ادامه انتقاد اهالی شورکا جویبار از آموزش و پرورش

  • سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

خیر مدرسه‌ساز با کنایه : رئیس آموزش و پرورش جویبار نمی داند که چه کسی در کربلا کشته شد !!!

 

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه فرهنگی : بعد از درج مطلبی با عنوان " بی توجه ای آموزش و پرورش به مدرسه ای در جویبار " در "مازنی خبر" ، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جویبار در مصاحبه با یکی از سایت های محلی و با ارائه آمار و ارقام مختلف و متنوع!!! به تکذیب مطالب مندرج پرداخت.

به گزارش مازنی خبر ، بعد از این اقدام رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جویبار ، یکی از اهالی خبر روستای شورکا جویبار در یادداشتی که برای "مازنی خبر" ارسال کرده است ، پرده از واقعیت های جدیدی برداشته و صحبت های منعکس شده در مصاحبه ی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جویبار را کذب محض دانسته است.

مشروح این یادداشت به شرح زیر می باشد :

به نام خدا

مصاحبه ی رییس محترم آموزش و پرورش جویبار را در یکی از سایت های محلی جویبار در رد خبر مازنی خبر دیدم، لازم است مطالبی را عرض کنم.

با ارادتی که به آن بزرگوار داریم،

الف: باید گفت که سر کشی به مدارس از اهم وظایف ایشان است.

ب: آن بزرگوار با اذعان به تخریبی بودن مدرسه ی مذکور،  با به جا نهادن یک کلمه اصل موضوع را قربانی کرده اند که " مدرسه ی در حال ساخت " باید می فرمودند: مدرسه ی تازه ساخت! "

وقتی مدرسه تا پایان سال گذشته،  آماده ی بهره برداری قرار گرفت دهیار پر تلاش این روستا، با پی گیری مستمر و آمد و رفت مکرر، بین آموزش و پرورش جویبار و استان مازندران و نو سازی و اداره ی کل مسکن و شهرسازی،  مجوز تخریب مدرسه ی قدیمی را که در دل مدرسه ی نوساز قرار داشت، برابر قانون گرفت.

در حالی که این از وظایف اداره ی ایشان بوده و نه دهیاری، اما به لحاظ عجله در افتتاح مدرسه و دور ماندن از هر گونه اتفاق ناگوار در مدرسه ی قدیمی که ممکن بود آوارش بر سر دانش آموزان بی گناه بریزد،  دهیاری بنا به در خواست خیرین مدرسه ساز و نه اهالی پی گیری کردند و آن را به انجام رسانده اند.

ج: در حالی که همه در دید و بازدید عید نوروز بودند؛ باز دهیار که از قبل از سال نو مکاتبات اداری برای تخریب را انجام داده بود و آموزش و پرورش نیز تخریب آن را بلا مانع دانست با هماهنگی با متصدیان محلی ساخت این مدرسه و با کرایه ی پانزده دستگاه تراکتور و دو دستگاه بیل زنجیری و دو دستگاه بیل مکانیکی تراکتوری از صبح زود اقدام به تخریب مدرسه کردند که تنها رییس دایره ی حقوقی این اداره و یکی از هم کاران اش در محل حضور یافتند و یک ساعتی بودند و عکس گرفته و رفتند!!، که تمام مخروبه های مدرسه تا به غروب آن روز، به بیرون از آن، منتقل و تنها چوب های شکسته و ورق های گالوانیزه ی سراسر پوسیده و درب های وا رفته و ایرانیت های شکسته و سوراخ شده باقی مانده بود که این هم با اجازه ی این اداره، مثلاً هزینه ی ماشین های تخریب گر آن روز شده بود که کره از اسب نیزه بزرگ تر در آمده بود!!،  لذا دهیار با مدیریت خود از پرداخت هزینه های بیش تر برای تخریب پیش گیری کردند و  دستمزد آن روز را مدیریت نمودند!!.

د: نکته ی بعدی این که،  رییس اداره ی آموزش و پرورش جویبار حتی نمی داند که این مدرسه طی قراردادی فیمابین با  یکی از اهالی به عنوان خیر مدرسه ساز، مقرر نمودند که پنجاه در صد این مدرسه را بسازند! و خیّر مدرسه ساز از پی تا همه ی ستون ها و سقف های این مدرسه را ساخت...
که ایشان با ارایه ی آمار نادرست،  هیچ نقشی برای خیّر قایل نشده اند و گویا بی خبر هستند!؟.

س: بی خبری دیگر این که این مدرسه نه از محل اعتبارات بنیاد برکت، که البته اول چنین قراری بود ولی مدیر کل محترم و پر تلاش نوسازی مدارس استان مازندران،  با همت و تلاش بی وقفه،  از محل اعتبارات ملی این مدرسه را ساخت و مدیریت آموزش و پرورش جویبار گویا نمی دانند که " در کربلاء چه کسی را کشته اند!!!؟."

ط: به گمان ما ایشان چیز دیگری گفته بودند و خبرنگار سایت محلی متوجه نشده بود که منظور ایشان" از زمین قدیمی مدرسه به فروش رسیده است!!!؟ "، شاید وسایل تخریب شده ی مدرسه بود و الا وجبی از ملک مدرسه به فروش نرفته است که ما زمین مدرسه را فروخته باشیم و به خرج آن مبادرت بورزیم!!؟.

در حقیقت سایت وزین مازنی خبر،  با اصالت از صحت خبر، اطلاع رسانی کرده بودند و با توجه به مطالب موجود در مصاحبه ی رییس حقیقتاً اخلاق مدار آموزش پرورش جویبار، به نظر می رسد که اطلاعات ایشان به کلی نا درست است و نه سایت مازنی خبر!!.

در پایان، ما قصد نداریم وارد کاستی ها و کم کاری های کسی و یا اداره ای بشویم اما جا دارد که از دولت تدبیر و امید و به خصوص مهندس شیرزاد، رییس تعهد مدار نوسازی مدارس مازندران و هم کاران او، صمیمانه تشکر کنیم و دست مریزاد عرض کنیم و برای ریاست محترم آموزش و پرورش مازندران و رییس محترم اداره ی مربوطه، موفقیت و اطلاع صحیح از اوضاع مدرسه ی فوق را آرزو می کنیم.

بازدید کد خبر: 16148

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی