امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

سوالات بی‌پاسخ از شورایی پُر از ایراد!

  • یکشنبه, 19 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

چرا طاهرنژاد کمتر از کریمی‌مله رای آورد!؟ چرا آرای اعضا و معیارهای انتخاب کاندیدا شفاف سازی نشد !؟اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : هرچند بسیاری از اصلاح طلبان و اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در مازندران بر کلیات تشکیل شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان نقد داشته و تشکیل این شورا به شکل کنونی را مخالف روح دموکراسی می دانند ولی با گذشت چند روز از آخرین جلسه شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران ، ابهامات و سوالات بسیاری بدون پاسخ در ذهن حامیان دولت باقی مانده است .

یکی از نکات و سوالات مهمی که این روزها بدون پاسخ مانده ، این است که چگونه تعداد رای علی کریمی‌مله با جعفر رحمان زاده و یدالله طاهرنژاد اختلاف زیادی دارد !؟

در صورتیکه هر عضو شورای سیاست گذاری این اختیار را داشته تا نام 3 گزینه را به عنوان نفرات منتخب استانداری در برگه رای بنویسد و از آنجا که حامیان کریمی‌مله با 17 رای ، به شدت مخالف روی کار آمدن عبوری بودند ، رای ندادن حامیان کریمی‌مله به رحمان زاده و طاهرنژاد نشان از عمق اختلافات در بین افراد مخالف عبوری دارد که حتی نتوانستند بر سر خارج کردن نام عبوری از 3 گزینه اول با هم به توافق برسند .

در هر صورت می توان پیش بینی کرد ، عده ای از نزدیکان فکری طاهرنژاد ، نخواستند حمایت قاطعی از وی داشته باشند وگرنه 18 رای کریمی مله کجا و 7 رای طاهرنژاد کجا !؟

به هر حال اگر اعضای شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران ، به صورت شفاف در رای گیری شرکت می کردند امروز مشخص می شد چه افرادی به چه کاندیداهایی رای دادند.

اما از سوی دیگر گزینه اول شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران در صورتیکه به عنوان استاندار منصوب شود از چه افرادی در مسئولیت های مختلف استانداری استفاده خواهد کرد !؟

این سوال دیگری است که حامیان دولت از اعضای شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران دارند ، که به کدام برنامه ی کریمی مله یا بقیه گزینه های روی میز رای داده اند !؟

هرچند شنیده های "مازنی خبر" حکایت از آن دارد ، در صورت روی کار آمدن علی کریمی‌مله در استانداری مازندران،  مجید حسین زادگان به عنوان معاون سیاسی امنیتی ، اسفندیار عشوری به عنوان معاون عمرانی و قاسم‌علی ایرانمنش به عنوان مدیرکل روابط عمومی استانداری انتخاب خواهند شد ولی عدم شفاف سازی از تیم ستادی هر کاندیدا در استانداری نیز به نقد دیگری تبدیل گردیده است.

اما سوال بعدی که بی پاسخ مانده این می باشد ؛ اصلاً کاندیداها بر اساس کدام معیار و ملاک انتخاب شده اند !؟ عدم شفاف سازی در مورد معیارها نیز این روزها به سوال بی پاسخی برای حامیان دولت تبدیل شده است.

به نظر می رسد ، مکانیسم رای گیری ، عدم شفاف سازی و در نهایت شکل گیری سوالات و ابهامات فراوان ، چیزی جز یک باخت سنگین برای شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران در پی نداشته است ، شورایی که به نظر می رسد با این وضع موجود ،‌ انحلالش کمک بزرگی برای دولت و مردم خواهد بود.

بازدید کد خبر: 17145

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی