امروز: سه شنبه 29 اسفند 1396 برابر با 20 مارس 2018

زراعتی: برای رفتن آقای فلاح، همه متحد هستند!

شنبه, 25 شهریور 1396 ساعت 13:17

شیخ اصلاحات مازندران : ادامه ی کار دکتر ربیع فلاح، بسیار سخت است/ خداوند عاقبت ما را ختم به خیر کند


اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی  : حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد زراعتی جویباری که نزد اهالی جبهه و جنگ معروف به شکارچی تانک و در میان اصلاح طلبان مازندران به شیخ اصلاحات معروف است، اگر چه خودش اعتقادی به این عنوان ندارد؛  بیش از یک سالی است که در رسانه ها مصاحبه و یا اظهار نظری در مورد مدیریت استان مازندران نکرده است.
با این که مسوولیت سامان دادن شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان های استان و در انتخابات اخیر مهم ترین معاونت ستاد دکتر روحانی در مازندران یعنی معاونت امور شهرستان ها را بر عهده داشت؛ نامی از او در رسانه ها شنیده نشده بود؛ در حالی که در انتخابات گذشته همواره چهره ای آشنا در میان فعالان انتخاباتی بود!!، برادرش معاون فرماندار شهرستان محمود آباد اولین مسوولی بود؛ علی رغم این که حامی دولت بود؛ با فشار نماینده ی این حوزه ی انتخابیه در مجلس شورای اسلامی، عزل شد.
اما زراعتی،  گویا به سن نشستگی اش، تغییرات این گونه را هم در کارنامه ی خود که سکوت است؛ تجربه می کند!!.
شیخ که اخیراً یک دوره ی بیش از یک ماه نقاهت ناشی از شیمیایی و آسیب دیدگی های جنگ، را در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران و خانه، پشت سر گذاشته است، در جلسه ی اخیر شورای سیاست گذاری استان مازندران،  حضور یافت که از او به عنوان یکی از حامیان (مهندس عبوري)  یاد می کنند؛ اما خودش به اعتراضات برخی از اصلاح طلبان به این موضوع بر خلاف دکتر بهاری، پاسخی نداد و سکوت پیشه کرده است، كه شیوه ی او بسیار تازه و جالب توجه است، او که صراحت لهجه اش معروف بود؛ راه و رسم جدیدی را برگزید و معتقد هست که زمان، پاسخ گوی پرسش ها است!!
شیخ صمد زراعتی در گفتگویی با "مازنی خبر" در خصوص مدیریت استان و موضع گیری نمایندگان در مورد تعیین استاندار ، به سوالات ما پاسخ داد که ماحصل این گقتگو را در زیر می‌خوانید :

=============================================


*** پس از هر انتخاباتی، مرسوم بوده که مدیریت ها تغییر  می کنند و این دوره هم مستثنا نیست.
طی چهار سال گذشته، مدیریت عالی دولت در مازندران،  نتوانست انتظارات و توقعات مردم و مطالبات جامعه ی سیاسی و حامیان دولت دکتر روحانی را بر آورده کند.
دکتر فلاح بیش از این در توانش نیست و همینی هست که در کارنامه اش هست!، ایشان قرار بود دو ماه پس از آغاز به کار،  برنامه ی مدونی ارائه بدهد که نداد و بعد ها هم معلوم نشد که چه برنامه ای داده و چه نقشه ی راهی برای توسعه ی استان طراحی کرده اند؟!

*** مدیریت فشل در همه ی سطوح و اغلب ادارات استان دیده می شود و بسیاری از مدیران غیر هم سو با دولت، را برای خود برگزید که البته نقش معاونت سیاسی ایشان، در این مورد بسیار زیاد بود.
روحیه ی تعامل با مخالفان دولت در ایشان به شدت فراوانی وجود دارد به طوری که یادش رفته است که این دولت بر آمده از اراده ی مردمی است که  "نه" به مخالفان گفته اند.
اما همیشه و یا اغلب موارد این گونه بود که، سهم گوشه نشینان و مخالفان قدرت مند، بیش از حماسه سازان هست!!

*** به نظر من، باقی ماندن آقای فلاح بر اریکه ی استانداری صلاح نیست تا جایی که انسان نجیبی مانند آیت الله طبرسی دادش در آمده است، که از دولت می خواهد به تغییر هر چه زودتر استاندار مبادرت بورزد!!

*** ادامه ی کار دکتر ربیع فلاح، بسیار سخت است. با اطمینان خاطر عرض می کنم که، اگر باقی ماندن او در جایگاه استانداری مازندران برای چهار سال دیگر، تثبیت بشود؛ شاهد اعتراضات گسترده ی فعالان سیاسی و ستاد انتخابات دکتر روحانی در مازندران خواهیم بود که فضای کار را برای او، طاقت فرسا خواهد ساخت و کم رنگ بودن اعتراض ها، به خاطر انتظاری است که در جا به جایی استانداران، به ماموریت پر از اما و اگر های ایشان،  پایان بدهند!!

*** فضای سیاسی و اجتماعی مازندران،  به گونه ای است که پس از هر جلسه ای در هیات دولت، اعلام جانشین آقای فلاح را در رسانه ها دنبال می کنند!! و اگر این انتظار اتفاق نیافتد ما به عنوان فعال سیاسی و ستادهاى انتخاباتی دکتر روحانی در مازندران، نسبت به تصمیم وزیر کشور در نشنیدن صدای تغییر، تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.
اگر چه، بعضی ها گمان می کنند که فضای سیاسی پر از اختلاف و تنش هست باید عرض کنم که برای رفتن آقای فلاح، همه متحد هستند!

*** در خصوص عدم تصمیم گیری نمایندگان محترم مجلس در جلسه ی اخیر بابلسر عرض کنم که آنان آدم های خبیر و آگاهى هستند و من در جایگاهی نیستم که، بخواهم به آنان راه نشان بدهم!!
اما مردم می پرسند که این بزرگواران که هر کدام در حوزه های انتخابیه ی خود، نگران چینش مدیران جزء هستند؛ چه طور نسبت به موضوع مهمی مانند تغییر و انتصاب استانداری توانمند و صاحب صلاحیت، تصمیم گیری نمی کنند!!؟
مگر رشد و توسعه ی استان كه در گرو مدیریت آگاه و برنامه محور هست؛ در اولویت کار های آنان نیست!؟

*** برابر آمار اعلامی، مازندران در رتبه ی آخر جذب سرمایه گذاران قرار دارد!! آیا این خودش به تنهایی برای ورود آنان جهت تغییر استاندار کفایت نمی کند!!؟
بله!؟، نمایندگان محترم حق ورود به حوزه ی اجرایی را ندارند و کاش همه به اصل تفکیک قوا معتقد بوده و عمل می کردند؛ اما واقعیت میدانی از نگرش نمایندگان، چیزهای دیگری است، لذا چرا در موضوع مهمی مثل تغییر استاندار دخالت نمی کنند!!؟

*** در خبر ها آمده بود که استاندار در هفته ی دولت در یکی از روستا های بهشهر،  روکش آسفالتی را افتتاح کرد!!
بسیار ناراحت شدم که به چنین وضعی دچار شده ایم که استاندار برود روبان روکش آسفالت یک روستایی را ببرد!!!؟

*** از مدیران کار آمد و توسعه گرا و برنامه محور و البته جوان در مازندران خبری نیست و اگر در فرآیند آتی در مدیریت استان مازندران،  چرخش نخبگان اتفاق نیافتد باید شاهد رو به زوال رفتن حقیقت توسعه در این دیار باشیم.
لذا نمی شود با دکتر ربیع فلاح، به آینده ی پر رونق در این استان امیدوار بود!!

*** نمایندگان مجلس باید به مدیریت عالی دولت در مازندران،  توجه و مراقبت کنند که استاندار غیر بومی بر مسند امور ننشیند؛ چه آن که،  فضای کار برای چنین مدیری، سخت خواهد بود و چون از اساس با تحولات و چینش های سیاسی و اجتماعی مازندران آگاه نیست و مطالبات مردم را نمی شناسد، دچار مشکل و ایستایی می شود!، ضمن این که سرمایه های انسانی ما، چرا باید نادیده انگاشته شوند!!

*** انتظار می رود جامعه ی سیاسی و فعالان ستاد دکتر روحانی،  نماینده گان محترم مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع، حساس باشند تا دچار آزمون و خطاء نشویم.

*** با همه ی نقدی که به آقای فلاح به خصوص تیم معاونت سیاسی اش دارم، از چهار سال مسوولیتی که بر عهده داشتند تشکر می کنم. اگر چه معتقد هستم که هر کسی که توان اداره ی جایی را ندارد؛ نباید مسوولیت آن را بپذیرد. خداوند متعال،  عاقبت ما را ختم به خیر کند.

*** در پایان از پایگاه خبری "مازنی خبر" که در  4 سال اخیر علی رغم کم لطفی های فراوان ، همواره از مواضع اصلاح طلبان و دولت تدبیر وامید حمایت کرده و به صدای حامیان این جریان فکری در مازندران تبدیل شده است تشکر و قدردانی می کنم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی