امروز: شنبه 04 فروردين 1397 برابر با 24 مارس 2018

لزوم برخورد پادگانی اسلامی با مدیران ضعیف

شنبه, 20 آبان 1396 ساعت 19:05

درد کهنه ی مازندران این است که بسیاری از مدیران ناکارآمد با ملاحظات بسیاری در این استان حفظ شده اند

 یادداشت  / میثم کاوه : حضور مدیر ضعیف در هر مسئولیتی (چه اصلاح طلب باشد ، چه اصولگرا) در نهایت باعث عدم توسعه در سازمان مربوطه می شود و در همین راستا در ایام انتخابات ، انتظار 24 میلیون ایرانی از دکتر حسن روحانی انتصاب مدیران کاربلد ، معتدل ، متخصص و متعهد در دولت دوازدهم بود، انتظاری که می‌توان گفت به خواست تمام ملت ایران از رئیس جمهور تبدیل شده است.

روحانی نیز در پساانتخابات بسیار تلاش کرد با توجه به همه‌ی موانع ، مدیرانی از جنس اعتدال و متخصص را برای وزارتخانه‌های مختلف به مجلس معرفی نماید تا به نوعی به یکی از جدی‌ترین مطالبات مردم پاسخ مثبت دهد.

رئیس جمهور منتخب مردم ایران ، بعد از رای اعتماد مجلس به کابینه دولت دوازدهم ، از وزرایش هم خواست در پست‌های مختلف ملی و استانی مدیرانی را به کار بگیرند تا بتوانند با حل مشکلات ، رضایت مردم را جلب نمایند.

در استان مازندران و بعد از هفته‌ها از شروع به کار دولت دوازدهم ، مهندس محمد اسلامی از بین گزینه های بومی و غیربومی بسیاری که برای استانداری مازندران مطرح شده بودند ، مسئولیت ساختمان سفید استانداری این استان را عهده دار شد ، فردی که مهم ترین خصوصیت و ویژگی اش اعتدال و صراحت در گفتار و رفتار است .

اما این روزها اطراف استاندار جدید مازندران بسیار شلوغ است...

هر کس از راه می رسد یا لب به تعریف و تمجید از مسئولی باز می‌کند و یا سعی می‌نماید زیراب فلان مسئول زده شود تا جایش گزینه‌ی موردنظر بیاید...

جدا از این گونه رفتارها و با تاکید بر ضرورت ابقای مدیران موفق و دلسوز ، انتظار مردم مازندران از معاون سابق وزارت دفاع و استاندار جدید و اصفهانی استان‌شان این است ، بدون تاثیر از این گفته ها برای اولین بار به صورت پادگانی با مدیران ناکارآمد برخورد کند .

پادگانی رفتار کردن با مدیران ضعیف یعنی همان برخورد و برکناری آنها بدور از هرگونه تعصبات جناحی و بدون در نظر گرفتن ملاحظات مختلف است. رفتاری که می تواند اولاً موجب رضایت مردم مازندران شود چون ذاتاً مازنی‌ها از مدیران جسور حمایت می کند ، دوماً نظم و جدیت را به ساختار ادارات مازندران بر می‌گرداند و سوماً سیاست های دولت دوازدهم اجرائی می‌شود...

استاندار جدید مازندران در این چند روز حتماً به این نتیجه رسیده است که در مازندران پای یکدیگر را بهتر از دست ها می گیرند و این خصوصیت مهم ترین دلیل عقب افتادگی این استان زیبا است.

راه اسلامی در مازندران هم سخت است هم ساده و انتخاب یکی از این راه‌ها تنها به شخص استاندار جدید بر خواهد گشت...  آیا اسلامی میتواند نامش را برای همیشه در قلب مردم مازندران حک کند!؟

منتظر خواهیم ماند و آینده ی اسلامی و مازندران را مشاهده خواهیم کرد...

*** یادداشت : میثم کاوه ( مدیرمسئول گروه خبری نشریه تکرار ، پایگاه اطلاع رسانی مازنی خبر ، مجله ندای مازندران ، مجله گردشگری بریم سفر  و رئیس کمیته گردشگری ستاد انتخاباتی دکتر روحانی)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی