امروز: پنج شنبه 02 فروردين 1397 برابر با 22 مارس 2018

مازندران استاندارِ مرفه بی‌درد نمی‌خواهد

چهارشنبه, 01 آذر 1396 ساعت 10:25

آقای اسلامی ؛‌ آیا می دانید بیش از نصفِ جمعیت مازندران را جامعه کارگری تشکیل می دهند !؟اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه (مدیرمسئول) : استاندار جدید مازندران از شروع به کارش سعی کرده است با اقشار مختلف مردم استان دیدار کند.

به لطف اینکه مدیر روابط عمومی استانداری می خواهد عکس هایش  با استاندار جدید را هر روز به معرض نمایش بگذارد ، خبرنگاران هم در این بین متوجه می شوند که استاندار جدید مازندران هر روز با چه کسانی دیدار و چه برنامه هایی داشته است.

استاندار مازندران در ابتدای فعالیتش با اعمال دیپلماسی مذهبی به دیدار علمای مساجد و ائمه جمعه رفت و سپس دیدار با تولیدگران و بازرگانان ، شرکت در چند همایش و همچنین جلسه با گروه های سیاسی را در دستور کار قرار داد تا به نوعی آرام آرام شناخت کافی از مازندران پیدا کند.

البته که استاندار در این ایام فرصت حضور در مشهد مقدس را هم پیدا کرد و در ادامه دیپلماسی مذهبی اش در هیات های مذهبی نیز حضور یافت.

اما عدم توجه ی استاندار به قشر کارگری و بازنشستگان استان در این بین بیش از هر موضوعی نشان می دهد که استاندار مازندران برای این قشر مظلوم اولویتی قرار نداده است.

به عنوان یک کارگرزاده که همواره به آن افتخار کرده ام ،‌ نه بر اساس هشدار یا توصیه بلکه به آقای اسلامی پیشنهاد می دهم پیگیری مشکلات جامعه کارگری را در اولویت های اصلی خودش قرار دهد زیرا بیش از نیمی از جمعیت مازندران را جامعه کارگری تشکیل می دهند.

نمی گویم که استاندار مازندران مثل بعضی بست نشینان امروزی ! پای سفره ی فقرا با نان و پنیر عکس پوپولیسمی بگیرد یا از آن سو تمام وقتش را صرف این قشر محروم بکند ، هر چیز اعتدال و میانه اش خوب است ولی مازندران نیاز به استاندارِ مرفه بی درد ندارد.

امروز بسیاری از کارگران استان در کارخانجات مختلف و تعداد زیادی از خانواده های بازنشسته کارگری با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند ، همان هائی که در انقلاب به عنوان اولین قشر دست بیعت به امام راحل دادند ، در سال های جنگ تحمیلی در صف اول مقدم جنگیدند و در ایام انتخابات 92 و 96 زودتر از تمام اقشار از دکتر روحانی اعلام حمایت کردند تا فرصت خدمت بر روی صندلی استانداری ها برای اسلامی و اسلامی ها فراهم آید .

از استاندار مازندران انتظار می رود به این قشر مظلوم در حد توان و در اندازه ای که شایسته است توجه کند ، پیگیر مشکلات آنها به عنوان عالی ترین مقام دولتی در استان گردد نه اینکه نه تنها در مراسم سالروز تصویب قانون کار (29 آبان) شرکت نکرده حتی نماینده ای هم به این مراسم نفرستد.

مراسمی که تمام حاضرین در آن محرومانی از جنس کارگر و کارگرزاده بودند ، لباس آنها عطر ادکلن های گران قیمت را نمی داد و دستان پینه زده شان نماد مظلومیت و تلاش بود.

امیدواریم محمد اسلامی آن چیزی نباشد یا نشود که در پایان عمر کاری اش در مازندران ،‌ مورد انتقاد جامعه کارگری استان قرار بگیرد.

یادداشت : میثم کاوه (فعال رسانه ای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی