امروز: پنج شنبه 02 فروردين 1397 برابر با 22 مارس 2018

طرح پاییزه کتاب و روز کتابگردی

  • پنج شنبه, 02 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون فرهنگی ارشاد مازندران همزمان با روز کتابگردی به بازدید از کتابفروشی های ساری پرداخت
مازنی خبر / گروه فرهنگی : معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نوشت :

دوم آذرماه همزمان با شروع طرح پاییزه کتاب  روز کتابگردی نام گرفته است.

کتابفروشی به عنوان اصلی‌ترین نقطه تلاقی کتاب با مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. جایگاه والای کتابفروشی و کتابفروشان عزیز ما می‌طلبد که با حضور خود در این کتابفروشی‌ها به  ادای احترام و دین به این جایگاه بپردازیم .

 حضور من و شما در کتابفروشی‌های محلی و شهری احترامی است به کتاب و کتابخوانی و  تاکیدی است بر لزوم دوام و پایندگی هر کتابفروشی، که اگر نبودند کتابفروشان فرهیخته و زحمت‌کش،  ترویج فرهنگ مطالعه هیچ‌گاه میسر نبود.

همه ی ما می توانیم با حضور در کتابفروشی‌های شهر و محله خود به کتابفروشان دست مریزاد گفته و باتامل و تفکر در بوستان کتاب ضمن تفرج، جان خود با کتاب سیراب کنیم.
طرح «پاییزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست...» بعد از طرح‌های «کتابفروشی به وسعت ایران»، «عیدانه کتاب»، «تابستانه کتاب» و «پاییزه کتاب» هفتمین گام در راستای توجه به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.

در دومین طرح پاییزه کتاب خریداران می‌توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی را با 20 درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با 25 درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

کتابفروشی های عضو طرح پاییزه کتاب همزمان با اولین روز آغاز این طرح به مناسبت روز کتابگردی ،کتاب های خود را با تخفیف 30 تا 35 درصدی عرضه می کنند.

 در این طرح (روز کتابگردی) تقویت جایگاه کتاب فروشی ها به عنوان یک مرکز فرهنگی در شهرها هدف اساسی است که دنبال می شود.

عباس زارع
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مارندران

بازدید کد خبر: 17569

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی