امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

به بهانه‌ی دیدار استاندار مازندران با نمایندگان مجلس

جمعه, 10 آذر 1396 ساعت 22:52

براي توسعه استان رقابت ها را تا اطلاع ثانوي ( انتخابات مجلس ) به رفاقت بدل نماييم ...

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی :


قرار است نخستین جلسه ی هم اندیشی نمایندگان محترم با استاندار مازندران برگزار شود ، به همین بهانه نکاتی هست که یاداوری آن میتواند چراغ راه توسعه ی استانمان باشد.

یاداوری آنچه در چند ماه اخیر بر مازندران گذشته و باز نمودن زخم ناسور و بی درمان سالهای منفعت طلبی ، باند بازی ، گروکشی  و سخن چینیِ اَقلی از سیاست بازان این دیار است .

کوتاه سخن ، آنچه گذشت این بود كه حامیان دولت و نمایندگان محترم بارها رایزنی نموده اند تا در گزینش استاندار از قافله ي منافع سیاسی  عقب  نماند و شد آنچه که نباید میشد
. حامیان دولت از هول منفعت طلبی بر سر سفره ای نشستند و یک اصولگرای جوان را گزینش نمودند و نمایندگان محترم هم برای آنکه زحمت شان در انتخابات آینده زیاد نشود تلاش نموده اند با دخالت در امری که قانون اساسی مصرحاً منع نموده   استاندار به دولت  معرفي نمايند.

اما امروز که گزینه ای دیگر استاندار مازندران شده است ، فراموشي آنچه بر استان گذشته را رسم راه خود قرار دهيم و در شروع بكار استاندار جديد سر در قدم هم گذاريم و براي توسعه استان رقابت ها را تا اطلاع ثانوي ( انتخابات مجلس ) به رفاقت بدل نماييم.

يكم ؛ حتما آنچه ميتواند موجبات توسعه ي استان را فراهم آورد تعامل كارگزاران استان از مجموعه دولت گرفته تا مجلس و كنشگران سياسي اين ديار است.
 
تعامل سازش نيست تعامل معامله براي ماندن نيست تعامل رفتن به  راه ميانه نيست تعامل يكي به نعل و يكي به ميخ زدن نيست.

تعامل رفتن به راهيست كه علي رغم اختلافات سياسي، البته احترام دو سوي مورد ادعا  و گذشتن و گذاشتن  منافع شخص و درك درست از اوضاع نامناسب مردميست كه نان نيروي شگفت رسالتشان را در خطر انداخت و اگر به راه كج بجنبيم  با سرانگشتان تدبيرشان دمار از روزگارمان در مي آورند.

دوم ؛ استانداري به استان آمده تا با تدبيرش كار كند او را با بده بستانهاي سياسي بيكار و خسته نكنيم و بي جهت و بي بهانه،  با بهانه هاي غير مرتبط و فشار از طريق پرسش و استيضاح وزير او را ناكارامد نسازيم.

سوم؛ تلاش كنيد در كميسيونهاي مجلس و صحن علني و كميسيون تلفيق ، بودجه براي استان مطالبه نماييد تا مديريت اجرايي آن را به بهترين نحو هزينه نمايد در اين صورت است كه مردم خردمندانه در دوره هاي بعد شما را انتخاب ميكنند.

چهارم ؛ در عزل و نصب مديران دخالت نكنيد تا حاشيه هاي غير ضرور  نفس توسعه استان  را به شمارش در نياورد.

دخالت در عزل و نصبها ، دولت را تضعيف و بله قربان گو ميكند و مردم را بي اعتماد از حكومت و دودش در چشم كساني ميرود كه باني اين اسباب هستند .

آنچه مازندران را عقيم و نازا از توسعه مي دارد و موجبات آشفتگي را فراهم مي آورد عدم اقتدار مديريت كلان استان است.

شواهد نشان مي دهد استانداري مقتدر به استان آمده كه متنفر از چاپلوسي و سخن چيني و باندبازي و ... هست اميدواريم و آرزو داريم استاندار محترم بدون تعلق به مقام و منصب در مقابل هياهوي فرصت طلبان سينه سپر نمايد و براي دلسوزان و زحمت كشان توسعه مازندران دوست و دستگير و همراه باشد.

به اميد روزهايي كه نام و نشان ما در صفحه دل مردم با كار و تلاش به نيكي ماندگار بماند.

مهرافزون
علي عادليفرد
دبير دبيرستانهاي نوشهر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی