امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

مجمع نمایندگان پشتیبان دستگاه های اجرایی است

یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 14:25

نمایندگان مازندران مطرح کردند: تلاش برای صادرات مرکبات/ ۲۰ سال از منطقه آزاد عقب افتادیم

 

 

ئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه نمایندگان منعکس کننده مطالبات و نیازهای مردم هستند، گفت: پیش بینی های لازم برای صادرات مرکبات در استان صورت گرفته است.

به گزارش مازنی خبر ، حسین نیازآذری در نشست با اصحاب رسانه در استان گفت: در زمینه برنج و مرکبات مکاتباتی با مسئولان صورت گرفته و کارگروه شکل گرفته است.

نیازآذری به جلسه با استاندار مازندران اشاره و اضافه کرد: ظرفیت های خوبی برای توسعه مازندران و اقتصاد کشاورزی در استان طراحی شده است و وظیفه مدیران این است که نسبت تهیه برش استانی بر اساس اسناد بالادستی اقدام کنند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران تاکید کرد: مجمع نمایندگان پشتیبان دستگاه های اجرایی در سطح ملی است و آمادگی کامل برای تعامل با دستگاه ها داریم، همچنین از ابزار نظارتی برای استیفای مطالبات مردم استفاده خواهیم کرد.

دنبال ۳ امتیاز برای منطقه آزاد هستیم

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس نیزدرباره منطقه آزاد گفت: هفت منطقه آزاد در لایحه دولت به مجلس معرفی شد که نام مازندران در آن وجود ندارد و نگاه نمایندگان این است که برای سه منطقه در استان امتیاز کسب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع منطقه آزاد در کمیسیون اقتصادی پیگیری می شود گفت: هیچ اختلافی بین نمایندگان استان وجود ندارد.

۲۰ سال از منطقه آزاد عقب افتادیم

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس نیز با بیان اینکه وفاق و همدلی بین نمایندگان استان وجود دارد گفت: منطقه آزاد حق مازندران است و ۲۰ سال از آن عقب افتادیم و باید حق خود را از دولت بگیریم.

وی افزود: باید از ظرفیت موجود استفاده کنیم و چند نقطه به عنوان منطقه آزاد درنظر گرفته شود و ظرفیت های بندر نوشهر که دارای یک قرن قدمت است نیز معرفی و شناسایی شود.

اختلاف نظری بین نمایندگان وجود ندارد

عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار در مجلس نیز با عنوان اینکه اختلاف نگاه در منطقه آزاد وجود دارد گفت: بسیاری از مدیران اجرایی شهرستانی ضعیف هستند و هیچ اختلاف نظری بین همکاران مجمع نمایندگان وجود ندارد.

وی افزود: احداث خط لوله گاز به ارزش هزار میلیارد تومانی و رفع مشکلات نشان می دهد که تعامل بین نمایندگان استان وجود دارد.

مسیر ترسیم منطقه آزاد مشخص است

علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس نیز نمایندگان استان در عین تنوع سلایق در بسیاری از موارد بایکدیگر همسو هستند گفت: مسیر برای ترسیم منطقه آزاد مشخص شده است و در استان شایستگی ایجاد سه منطقه آزاد را داریم.

وی تاکید کرد: حق منطقه آزاد ۲۰ سال به ما داده نشده درحالی که در برخی استان ها، زمین خالی به عنوان منطقه آزاد معرفی شده است.

وی با بیان اینکه مازندران به عنوان کلانشهر مطرح است گفت: باید مزیت های نسبی گردشگری، صنعت و کشاورزی را مناطق مختلف کشور توسعه دهیم.

یوسف نژاد افزود: مازندران به اندازه کافی تاوان تشتت و اختلاف را داده است و باید تنش ها و مشکلات را کنار گذاریم.

بیش از ۱۰ برابر بودجه ملی آوردیم

نماینده مردم آمل در مجلس گفت: نمایندگان استان بیش از ۱۰ برابر استان های دیگر بودجه ملی به استان آورده اند.

عزت الله یوسفیان ملاء درباره پروژه چهاربانده شدن محور هراز ادامه داد: این پروژه در دست اقدام و اجرا است و درصورت مساعد بودن شرایط جوی، این پروژه سال جاری به پایان می رسد.

 

مهر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی