امروز: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 برابر با 25 آوریل 2018

دل‌ نوشته‌ای برای خداحافظی یک فرماندار

شنبه, 23 دی 1396 ساعت 18:24

یادداشت ارسالی / دكتر شادمان اقتدارش را از خنده هاي بر لبش داشت

 

مازنی خبر / علی عادلیفر : تقريبا همه ي روستا نشينان بخش مركزي نوشهر كه سال عمرشان بيش از ٥٠ است با يك نام آشنا هستند. آن نامي كه هنوز هم در ذهن و زبان مردم نوشهر نقش بسته بازپرس ايلخان است .

ما هم كه از نسلهاي بعد تر هستيم هر از گاهي از زبان پدرانمان اين نام را بارها و بارها شنيده ايم . پدرانمان هرگاه ناعدالتي و سهل انگاري در رفتار مديران فعلي مي بينند يك «خدا بيامرز باحسرت » به روح و روان بازپرس ايلخان مي فرستند.

نام باز پرس ايلخان حافظ ناموس و مال و جان مردم در زمان قبل انقلاب بود حتي  با شنيدن نام این بازپرس، پدرانمان جرأت نميكردند در فصل تخم گذاري ماهي در اول بهار در رودخانه ها ماهيگيري كنند .

اما حتما نام دكتر علي شادمان (فرماندار سابق نوشهر) هم تا سالها در ذهن و زبان شهروندان نوشهر خواهد ماند .

دكتر شادمان اقتدارش را از خنده هاي بر لبش داشت . گامهاي محكم ، اراده ي قوي، سادگي و خاك نهادي خلق هميشگي او در ملاقات با مردم بود . او هم هيبت يك آموزگار را براي شهروندان داشت و هم مهر يك پرستار را .

شبي در همين زمستان به مناسبتي با او همراه بودم پيرزني از ييلاقات دور افتاده ي نوشهر با او تماس گرفت كه برق خانه ي من قطع شد و او آنقدر پيگيري كرد تا برق نصب شد . چقدر ساده و صميمي با آ چشمان زيبا ميخنديد و آن مادر پير انگار با فرزندش حرف ميزد .

مهر او در دل همه شهرونداني كه با او ملاقات داشتند مي نشست .

آنطرف هم به سرمايه و سرمايه گذار حرمت مي گذاشت و او را بر صدر مي نشاند تا بتواند پول و سرمايه جذب شهرستان نمايد. او خوب ميدانست سرمايه بدون فراهم نبودن زمینه ها و امنيت وارد منطقه نميشود براي همين در كوتاهترين فرصت تلاش مينمود تا شرايط حضور سرمايه گذار فراهم آید.

لازم نیست براي بررسي کارنامه ی  فعاليتهاي عمراني و سرمايه گذاري های زمان ایشان تحقيق ميداني كرد همين كه پروژه هاي عمراني نوشهر را با چالوس يا شهرستانهاي همجوار مقايسه کنیم متوجه ميشويم كه تلاش هاي او پر ثمر هست و به بار مي نشيند .

هيچ چيز حتي كارشكنها و شيطنت هاي مخالفانش او را از كار و تلاش خسته  و ناامید نميكرد  هر روزش در رفت و آمد بر سر پرژه هاي عمراني و بهبود شرايط زندگي مردم ميگذشت براي همين شايد عده اي احساس خطر داشته اند كه اگر روزي در شهر بافرهنگ نوشهر، يك غير مازني ميتواند رئيس شوراي شهر شود دكتر شادمان هم شايد پا را فراتر از آن ببرد و روزي ديگر رقيب انتخاباتي باشد براي همين هم راه را بر او بستند و حاضر شدند تمام هزينه هاي كوتاه مدت ناشي از جابجايي او را پرداخت نمايند.

بي شك نام و ياد دكتر شادمان مانند خلف صالح ديگرش بازپرس ايلخان هميشه در ذهن و زبان شهروندان نوشهری جاري است.

متبرك باد نامش و هنر مديريتش که امیدواریم راهنماي راه نرفته ي بعضی مسئولین و مديران شهرمان باشد .

مهرافزون

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی