امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

یوسف نژاد: در بستن بودجه تقابلی با دولت نداشتیم

شنبه, 30 دی 1396 ساعت 20:37

سرانه عمرانی هر ایرانی در سال آینده ۱۲۰ هزار تومان لحاظ شد / دولت با پیمانکاران طلبکار ، تهاتر خواهد کرد

 

 

مازنی خبر : سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : تلاش شده است به قشر پایین و متوسط جامعه در بودجه سال ۹۷ توجه ویژه ای شود.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تکرار ، دکتر علی اصغر یوسف نژاد ، بودجه را سند تنظیم رفتار یک ساله دولت در مسائل اجرائی دانست و افزود : تخصیص بهینه و مناسب درآمدها مهمترین وظیفه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس است.

وی با تاکید بر اینکه در بودجه سال ۹۷ تنها حقوق افرادی که زیر ۵ میلیون تومان در ماه دریافتی دارند افزایش می یابد ، افزود : به افراد بی بضاعت در بحث یارانه ها و همچنین به بیماران اوتیسم ، پروانه ای و ام اس در بحث پوشش درمانی توجه ویژه ای شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد : دولت قصد داشت با افزایش قیمت سوخت و انرژی ، ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد ولی کمیسیون تلفیق با این اقدام مخالفت کرد و کمک شد تا دولت از طریق دیگری این درآمد را به دست آورد.

http://tekrarnews.ir/wp-content/uploads/1396070312591419612037644.jpg

یوسف نژاد با بیان اینکه تصمیم گیری در کمیسیون تلفیق بودجه با منطق اقتصادی ، آثارهای اجتماعی و حمایت از اقشار ضعیف صورت گرفته است ، افزود : هرچند پیشنهاد دولت در بحث یارانه ها تصویب شد ولی به دولت پیشنهاد کردیم یارانه تمام افراد نیازمند حذف نشود.

عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی حذف یارانه ۳۳ میلیون نفر را تکذیب کرد و اظهار داشت : کمیسیون تلفیق با کلیات مبلغ پیشنهادی دولت در بودجه موافقت کرد و تنها در بعضی موارد در روش های درآمدی و جزئیات بودجه ، تغییراتی ایجاد شد.

یوسف نژاد با تاکید بر اینکه در سال ۹۷ درآمدهای غیرنفتی از درآمدهای نفتی بیشتر خواهد بود ، افزود : تلاش کردیم بودجه بر مبنای عدد سال گذشته به اضافه یک درصد خاص بسته نشود .

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی تعداد پروژه های نیمه تمام در کشور را ۷۱هزار پروژه برشمرد و تصریح کرد : اگر بخواهیم تمام پروژه ها به پایان برسند نیاز به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است که با بودجه فعلی عمرانی چیزی حدود ۲۵ سال طول خواهد کشید این پروژه های نیمه کاره به بهره برداری برسند لذا کمیسیون تلفیق در نظر گرفت دولت ۱۴ هزار پروژه نیمه تمام را که مورد شناسائی و بررسی قرار گرفته اند به تعاونی ها و بخش خصوصی واگذار نماید.

یوسف نژاد همچنین در مورد پیمانکارانی که از دولت طلبکار ولی به اداره مالیاتی یا سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند نیز گفت : کمیسیون تلفیق بودجه تصمیم گرفت دولت به ازای بدهی هایش به پیمانکاران تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به سازمان های مالیاتی و تامین اجتماعی پرداخت کند تا از این طریق با پیمانکاران تهاتر انجام دهد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : در تصویب بودجه تقابلی با دولت نداشتیم بلکه تنها سعی کردیم به عنوان نماینده مردم نظارت درستی بر بستن بودجه داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کمک های دولتی به موسسات و مراکز فرهنگی که در گذشته پرداخت می شد ، در سال ۹۷ حذف خواهد شد و هزینه آن در بخش وام مسکن به معلولین و جانبازان صرف می شود ، افزود : جهت متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز توجه ویژه ای در بودجه سال ۹۷ شده است.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تکرار ، یوسف نژاد ادامه داد : در بودجه سال ۹۷ ، برای هر ایرانی ، سرانه درآمد ۱ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان ، سرانه هزینه‌ ۶۹۱ هزار تومان و سرانه عمرانی نیز ۱۲۰ هزار تومان لحاظ شده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی