امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

مدیرکل منابع طبیعی : طرح استاندار تخیلی نیست مطلب ویژه

شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 17:19

ستار بابائی : با هر کار بی برنامه مخالفم / اعتقاد ندارم به بهانه اشتغال ، میتوان منابع طبیعی را نابود کرداختصاصی مازنی خبر : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – ساری ، گفت : در گذشته برای صدور بعضی پروانه های برداشت معدن از اداره کل منابع طبیعی استعلام نگرفته بودند.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر ستار بابائی در نشست خبری با اصحاب رسانه که مناسبت 15 لغایت 21 اسفند هفته منابع طبیعی برگزار شده بود ، اظهار داشت : وقتی مشاهده کردیم بعضی پروانه های صادر شده به منابع طبیعی آسیب میزند ، دادخواست جلوگیری از ادامه فعالیت آنها را دادیم ولی دادخواست ما مورد قبول قرار نگرفت.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از 200 مجوز برداشت معدن در استان صادر شده است که حدود 140 مورد از آن فعال هستند ، اظهار داشت : فعالیت حال حاضر در معادن مازندران ، پاسخگوی نیاز استان است و این حساسیت را داریم تا مجوز جدیدی صادر نگردد.

بابائی تصریح کرد : اعتقاد نداریم به بهانه اشتغال ، می توان منابع طبیعی را نابود کرد.

مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران با بیان اینکه طرح آزادسازی سواحل با جدیت در حال پیگیری است ، اظهار داشت : تا آنجا که قانون به ما اجازه دهد جلوی تخریب منابع طبیعی را می گیریم.

به گزارش مازنی خبر ، بابائی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که طرح ریلی البرز از سوی استاندار را یک طرح تخیلی دانسته بود ، نیز گفت : طرح استاندار در مورد پروژه ریلی یک طرح تخیلی نیست زیرا اعتقاد دارم بخش زیادی از آلودگی ها به دلیل افزایش خودروها می باشد لذا وقتی جاده های ما پاسخگوی تعدد خودروها نیستند باید به سمتی حرکت کنیم تا از طریق جایگزینی روش های بهتر ، جلوی آلودگی ها و خسارات را بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه با هر کار بی برنامه مخالف است ، افزود : عرصه منابع طبیعی محل دفن بسیاری از اتفاقات به دور از چشم مردم نیست.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران ادامه داد : ما هر کاری را حق نداریم در جنگل ها انجام دهیم .

بابائی با بیان اینکه برای خدت رسانی به مردم نیاز به هماهنگی همه دستگاه ها می باشد ، اظهار داشت : باید کارهائی انجام دهیم که با کمترین خسارات ، بیشترین خدمات به مردم ارائه شود.

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل منابع طبیعی مازندران با تاکید بر اینکه ادعا نداریم تمام مشکلات منابع طبیعی با اعتبارات مالی و امکانات برطرف خواهد شد ، تصریح کرد : بعضی دستگاه های مرتبط جهت حفظ منابع طبیعی آن چیزی که حق مطلب است را ادا نمی کنند.

بابائی افزود : در استان مازندران بالگرد جهت خاموش کردن حریق در جنگل ها نداریم و در چنین مواقعی از بالگرد تهران کمک می گیریم.

وی تشکل های مردم نهاد را چشم بینای سازمان منابع طبیعی دانست و ادامه داد : حضور مردم و تشکل های مردمی در حوادث مختلف باعث ایجاد دلگرمی برای کارکنان منابع طبیعی می شود.

بابائی با تاکید بر اینکه حساس شدن مردم در مسائل مربوط با منابع طبیعی یک فرصت است ، اظهار داشت : برخورد قضائی با متخلفین حوزه منابع طبیعی آخرین راهکار ماست لذا ما ابتدا به دنبال پیشگیری هستیم.

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل منابع طبیعی مازندران با اشاره به فعالیت بیش از 10 هزار همیار طبیعت در استان ، افزود : سامانه 1504 اداره کل منابع طبیعی به صورت شبانه روزی پاسخگوی مردم می باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی