امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

ضرورت تلاش براي توانمند سازي شهرداري ها

دوشنبه, 14 اسفند 1396 ساعت 15:36

استاندار مازندران : شهرداران با ايده هاي خلاقانه و كارآمد در راستاي توانمند سازي شهرداري ها اهتمام نمايند به گزارش مازنی خبر و به نقل از  روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در همايش شهرداران و شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان با اشاره به اين كه بايد با اجراي طرح هاي خلاق با بهره گيري از همه ظرفيت ها، سازندگي و تمدن سازي در شهرها صورت گيرد، خاطر نشان ساخت: بافت هاي فرسوده از جمله ظرفيت هايي است كه شهرداري ها مي توانند در جهت احياي فضاي شهري، پويايي فرهنگي، تقويت اشتغال و ... با اجراي پروژه هاي موثر استفاده كنند.

مقام عالي دولت در استان با تاكيد بر ضرورت ارتقا وضعيت شهرهاي مازندران، ياد آور شد: با زيباسازي حرايم رودخانه ها، ظرفيت جنگل ها، سواحل و ... مي توان شهرها به مقاصد و كانون حضور گردشگران تبديل نمود.

اسلامي بر تلاش براي جذب ماليات بر ارزش افزوده مجموعا تا 1000 ميليارد تومان براي شهرداري ها و ايجاد درآمدهاي پايدار تاكيد نمود و گفت: درآمد ياد شده بايد صرف عمران شهري شود و شهرداري ها براي هزينه كرد آن بايد برنامه داشته باشند.

وي با بيان اين كه شهرداران براي مديريت شهري بايد برنامه داشته باشند، افزود: شهرداران با ايده هاي خلاقانه و كارآمد در راستاي توانمند سازي شهرداري ها براي ارايه خدمات شايسته تر اهتمام نمايند.

استاندار بر جلب و جذب سرمايه گذاران داراي اهليت از سوي شهرداري ها تاكيد كرد و اظهار داشت: رونق دادن به ساخت و سازهاي تمدن ساز شهري با جلب همه ظرفيت ها ممكن مي شود.

اسلامي به ارايه خدمات مطلوب شهري بويژه دست يابي به شهري پاك براي زيست مردم اشاره كرد و ابراز داشت: طرح تفكيك زباله از مبدا به جد در دستور كار قرار گيرد و زباله تر در منزل تعيين تكليف شود.

استاندار با اشاره به اين كه در اجراي پروژه هاي فاضلاب در استان عقب هستيم و لازم است پساب فاضلاب ها براي آبياري فضاي سبز در اختيار شهرداري ها قرار گيرد، تصريح نمود: سال 97 سال شتاب بخشي به اجراي پروژه هاي فاضلاب شهري باشد.

اسلامي بر نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي و شهري در راستاي خروج از آلايندگي تاكيد كرد و ياد آور شد: اتصال ناوگان متروي تهران به مازندران، توسعه آزاد راه ها، اتصال راه آهن برقي به ساحل و راه اندازي ترامواي شهري در طرح يكپارچه مازندران به عنوان كلانشهر لحاظ شود.

نماينده عالي دولت در استان، بر مردمداري و سلامت اداري در شهرداري ها و مجموعه ادارات تاكيد نمود و عنوان داشت: ساختار كيفي نيروي انساني ارتقا يابد و برون سپاري خدمات تقويت شود.

استاندار، هماهنگي كامل شهرداري ها و شوراها و تعامل و همكاري قوي با دستگاه هاي اجرايي موثر در پيشبرد امور را بسيار مهم دانست و ياد آور شد: وحدت و يكپارچگي از نيازهاي اصلي مازندران در مسير توسعه است. بايد از تفرقه و تشتت به شدت پرهيز كنيم.

در آغاز اين جلسه شهرداران گزارشي از روند ساماندهي پسماند، اجراي طرح تفكيك زباله از مبداء، خدمات نوروزي، طرح هاي سرمايه گذاري، زيباسازي فضاي شهري، معابر و ورودي شهرها و توسعه فضاي سبز ارايه دادند و به طرح محورهاي زير پرداختند:

دريا، جنگل و رودخانه ها از مواهب الهي هستند كه شهرداري ها مي توانند در استفاده از آن ها در فعاليت هاي مرتبط با گردشگري و مصالح رودخانه اي براي اقتصادي كردن پروژه ها بهره گيري نمايند.

همكاري اداره كل راهداري با شهرداري ها براي در اختيار قرار دادن محور كمربندي ها تا نسبت به زيبا سازي آن ها اقدام نمايند.

شهرداري ها، خواستار كمك دولت در بخش هدايت و ساماندهي آب هاي سطحي شهرها شدند.

شهرداري ها آمادگي خود را جهت كمك به دولت در اجراي پروژه هاي شهري، ايجاد اشتغال در پروژه ها و جذب سرمايه گذاران اعلام كردند.

شهرداري ها خواستار توجه و همكاري بيشتر دستگاه هاي اجرايي براي اجراي طرح هاي گردشگري اشتغالزا شدند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی