کد خبر: 14961تاریخ انتشار : 17:52:10 - جمعه 10 آوریل 2020

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری: همه مردم به درگاه الهی برای رهایی از کرونا تضرع کنند

آیت‌الله معلمی رعایت مسائل بهداشتی برای مقابله با کرونا را لازم دانست و از همگان خواست برای رهایی از این بیماری به درگاه پرودگار تضرع کنند. به گزارش مازنی خبر ، آیت‌الله «علی معلمی» با اشاره به آیه «تهلکه» در خصوص احتیاط شرعی در زمان خطر افتادن جان انسانی اشاره کرد و گفت: قرآن می‌فرمایید«و […]

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری: همه مردم به درگاه الهی برای رهایی از کرونا تضرع کنند

آیت‌الله معلمی رعایت مسائل بهداشتی برای مقابله با کرونا را لازم دانست و از همگان خواست برای رهایی از این بیماری به درگاه پرودگار تضرع کنند.

به گزارش مازنی خبر ، آیت‌الله «علی معلمی» با اشاره به آیه «تهلکه» در خصوص احتیاط شرعی در زمان خطر افتادن جان انسانی اشاره کرد و گفت: قرآن می‌فرمایید«و لا تلقوا بایدیکم الی التهلکة» در موقع رسیدن گرفتاری‌ها باید عاقلانه عمل کرد و منضبط بود و بر اساس عقل و همچنین بر اساس اقتضای شرع، خود را از انجام برخی کارهای خطرناک دور نگه داشت.

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: احتیاط کردن در کارها، مسیر نجات از گرفتاری‌ها و این حکم عقل و شرع است و امروز همه متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که در پی ارتباطات و تعاملات نزدیک این بیماری انتقال پیدا می‌کند، بنابراین باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد.

وی یادآور شد: امروز موازین عقل و شرع، حکم می‌کند، با توجه به اینکه این گرفتاری برای بشریت پیش‌آمده است، همگان افزون بر رعایت مسائل بهداشتی حتماً به درگاه الهی تضرع کنند و از او بخواهند تا این بلیه از همه دور شود، زیرا امروز مسلمان، مسیحی، بودائی و همه فرق عالم درگیر این بیماری هستند، البته دلایل این گرفتاری جای بحث مفصلی دارد و در این مقال نمی‌گنجد.

آیت الله معلمی افزود: امروز با توجه به شیوع ویروس کرونا و بر اساس نظر کارشناسان و مسئولان در بیرون رفتن از منزل، احتمال خطر وجود دارد، حتی المقدور انسان مؤمن و مسلمان باید از اجتماعات و بیرون رفتن از خانه، پرهیز و اجتناب کند، بنابراین نباید با بی‌اعتنایی و بی‌احتیاطی در خارج از خانه حاضر شویم.

بنابرگزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، وی افزود: امروز ما در جامعه بشری، انسان‌های مستجاب‌الدعوه داریم؛ اما وقتی که بلیه عمومی می‌شود، باید اکثریت آحاد جامعه تنبه پیدا کرده باشند و متضرعانه به درگاه خدای رحمان پناه ببرند و دفع و رفع این گرفتاری را مسئلت کنند تا این بلا برطرف شود. در هر صورت در حال حاضر زمان ابتلای بیماری است که باید هم به خدای متعال پناه برد و هم موازین بهداشتی را که مسئولان مطرح می‌کنند، رعایت کرد تا از این بلیه به دور شویم.

آیت‌الله معلمی گفت: یکی از نعمت‌های پروردگار متعال به ما این بود که وقتی انسانی به دلیل بیماری گرفتار می‌شد، به بیمارستان می‌رفت تا درمان شود، اما اکنون حتی بیماران هم از رفتن به بیمارستان وحشت دارند و این نعمت تغییر وضعیت پیدا کرده است، این شرایط باید موجب تنبه آحاد جامعه باشد و به خدا پناه ببرند و مسیر درست انسانیت و اسلامیت را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه باید سایر ادیان الهی هم به دین خود پایبند باشند، ادامه داد: اگر مسیحی واقعی وجود داشت، هرگز به خود اجازه نمی‌داد که آمریکا از آن سر دنیا به این سمت دنیا لشکرکشی کند و فسادی را به روی زمین انجام دهد، هیچ‌وقت پیروان واقعی،حضرت موسی اجازه نمی‌دادند که اسرائیل غاصب به مردم مظلوم و بی‌گناه فلسطین این‌همه ستم روا بدارد، همه باید به خدا پناه ببرند و به دینی که خدا به آن‌ها عطا کرده است، پایبند باشند.