کد خبر: 16885تاریخ انتشار : 16:26:16 - دوشنبه 23 نوامبر 2020

رئیس کل دادگستری مازندران: زمین‌خواری عرصه را بر بومیان مازندران تنگ کرد

رئیس کل دادگستری مازندران اولویت قوه قضاییه را مبارزه با فساد برشمرد و از زمین خواری به عنوان مهم‌ترین مصداق فساد یاد کرد و گفت : زمین‌خواری و تغییر کاربری اراضی در مازندران عرصه را بر بومیان تنگ کرده است. حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در مراسم معارفه رییس دادگستری و دادستان جدید محمودآباد افزود […]

رئیس کل دادگستری مازندران اولویت قوه قضاییه را مبارزه با فساد برشمرد و از زمین خواری به عنوان مهم‌ترین مصداق فساد یاد کرد و گفت : زمین‌خواری و تغییر کاربری اراضی در مازندران عرصه را بر بومیان تنگ کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در مراسم معارفه رییس دادگستری و دادستان جدید محمودآباد افزود : برخورد با فساد ، سالم شدن جامعه ، نهادها و ادارات و بخش های مختلف را در پی خواهد داشت و ما در خصوص مبارزه با فساد با هیچ نهاد و فردی تعارف نخواهیم داشت.

وی گفت : یکی از انوع فساد ، فساد مالی و اقتصادی است و بحث زمین خواری که در استان مازندران به وفور دیده می شود یکی از مظاهر فساد اقتصادی است که باید با آن مبارزه شود.

او افزود : زمین خواری ، دور زدن قوانین برای تصاحب زمین ، قطعه قطعه کردن زمین ها و فروش آن به قیمت گزاف و از بین بردن زمین های کشاورزی و تبدیل آن به برج و ویلا در مازندران فضا را برای پولداران و دورزنندگان قانون باز کرده است.

اکبری گفت : برای پیشگیری از زمین خواری در استان نه تنها قوه قضاییه بلکه همه دستگاه های اجرایی ، تقنینی ، نمایندگان و امامان جمعه باید وارد عمل شوند و تا با کمک هم ریشه فساد در استان را بخشکانیم.

وی حمایت از تولید و اشتغال زایی را هم از دیگر اولویت های قوه قضاییه معرفی کرد و افزود : تمام تلاش قوه قضاییه این است که از کسانی که به صورت مشروع و قانونمند سرمایه گذاری در جهت اشتغال آفرینی انجام می دهند حمایت کند و دعاوی مطرح شده در این خصوص با سرعت بیشتری بررسی می شود تا زودتر به نتیجه برسد.

رییس کل دادگستری مازندران همچنین بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت : تسریع در رسیدگی پرونده ها یکی از مصادیق تکریم ارباب رجوع است که باید به آن توجه شود.

وی با بیان این که هنوز هم استان مازندران از تراکم و انباشت بالای پرونده ها و اطاله دادرسی رنج می برد ، گفت : انتظار ما این است که با کار و تلاش بیشتر و برنامه ریزی دقیق روند طولانی دادرسی را کاهش دهیم و انباشت پرونده را حل کنیم.

در این آیین قاسم نبی زاده و محمدمهدی یوسف تبار به ترتیب به عنوان رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان محمودآباد معرفی شدند.

نبی زاده جایگزین قاسم خلیلی کرمانی شده که از مهر ماه سال ۹۳ به عنوان رییس دادگستری محمود آباد فعالیت داشت.

خلیلی با حکم رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر مازندران منصوب شد.

نبی زاده رئیس جدید دادگستری محمودآباد پیش از این ریاست دادگستری شهرستان میاندرود را برعهده داشت.

محمد مهدی یوسف تبار نیز پیش از این بازپرس دادگستری بهشهر بود جایگزین مرتضی حسین زاده شد. حسین زاده به افتخار بازنشستگی نائل آمد.