کد خبر: 17529تاریخ انتشار : 17:35:37 - چهارشنبه 13 ژانویه 2021

مالکان ۲ هزار دستگاه خودروی غیربومی در جاده‌های مازندران جریمه شدند

فرمانده پلیس راه مازندران اعلام کرد که با اجرای طرح تشدید محدودیت تردد خودرویی بین استانی از روز گذشته ، مالکان حدود ۲ هزار دستگاه خودروی غیربومی در طول یک شبانه روز در جاده‌های منتهی به این استان جریمه شدند. علیرضا قدمی  افزود که هر یک از این خودروها به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یا […]

مالکان ۲ هزار دستگاه خودروی غیربومی در جاده‌های مازندران جریمه شدند

فرمانده پلیس راه مازندران اعلام کرد که با اجرای طرح تشدید محدودیت تردد خودرویی بین استانی از روز گذشته ، مالکان حدود ۲ هزار دستگاه خودروی غیربومی در طول یک شبانه روز در جاده‌های منتهی به این استان جریمه شدند.

علیرضا قدمی  افزود که هر یک از این خودروها به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یا یک میلیون تومان جریمه شدند.

وی گفت که همچنین حدود یکهزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی غیربومی هم که قصد ورود به مازندران را داشتند طی ۲۴ ساعت نخست اجرای طرح محدودیت ها ، به خاطر نداشتن مجوز تردد از میادی ورودی محورهای هراز ، سوادکوه و کندوان به مبدا حرکتشان بازگردانده شدند و اجازه ورود به مازندران به آنها داده نشد.

فرمانده پلیس راه مازندران گفت که هم اینک حجم ترافیک در بیشتر جاده های منتهی به این استان روان است و در برخی از نقاط هم ترافیک نقطه به نقطه مشاهده می شود.

ستاد مقابله با کرونای مازندران مصوبه ای را از دیروز سه شنبه به اجرا گذاشت که بر اساس آن نه تنها ورود خودروهای غیربومی فاقد مجوز به مازندران ممنوع است ، بلکه خودروهای هر شهرستان استان هم تنها در محدوده همان شهرستان حق تردد دارد و در صورت نیاز به تردد در سایر شهرستان ها باید دارای مجوز تعریف شده دارای هولوگرام باشد.

این ستاد جریمه هرگونه تردد غیرمجاز در شهرستان های دارای وضعیت قرمز را یک میلیون تومان و در شهرستان های دارای وضعیت نارنجی هم ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

طبق آخرین ارزیابی وزارت بهداشت ، مازندران در حال حاضر دارای پنج شهرستان قرمز شامل ساری ، قائمشهر ، آمل ، فریدونکنار و نکاء است. وضعیت ۱۷ شهرستان دیگر استان هم نارنجی است./ایرنا