کد خبر: 18119تاریخ انتشار : 10:23:33 - شنبه 27 مارس 2021

ناپایدار جوی مازندران تا اواسط هفته آینده ادامه می‌یابد

هواشناسی مازندران با صدور اطلاعیه‌ای از تدوام شرایط ناپایدار جوی تا اواسط هفته آینده در این استان خبر داد. به گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران روز جمعه در این اطلاعیه عنوان کرد که بر اساس تجریه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، هوای استان از امروز تا یکشنبه هفته آینده با کاهش محسوس دما، […]

ناپایدار جوی مازندران تا اواسط هفته آینده ادامه می‌یابد

هواشناسی مازندران با صدور اطلاعیه‌ای از تدوام شرایط ناپایدار جوی تا اواسط هفته آینده در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران روز جمعه در این اطلاعیه عنوان کرد که بر اساس تجریه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، هوای استان از امروز تا یکشنبه هفته آینده با کاهش محسوس دما، بارش برف و باران، وزش باد و مه‌آلود همراه است.

در این اطلاعیه عنوان شده است که هوای مازندران در روز جاری نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد است و از بعدازظهر به تدریج از ناپایداری جواس کاسته می‌شود.

هواشناسی مازندران در این اطلاعیه از ورود سامانه جدید بارشی از بعد عصر فردا شنبه خبر داد و پیش‌بینی کرد که هوای این استان در روز شنبه آینده ابرای همراه با وزش باد است که به تدریج از سمت غرب با بارندگی همراه می شود.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران ، هوای این استان در روز یکشنبه نیز ابری همراه با بارندگی ، وزش باد و کاهش محسوس دما همراه خواهد بود و این ناپایداری جوی در ارتفاعات به شکل باران و برف و مه آلودگی است و از شب از شدت ناپایداری کاسته می‌شود.

طبق اعلام هواشناسی مازندران ، هوای استان در روز دوشنبه هفته آینده نیز نیمه ابری گاهی با افزایش ابر همراه است اما شهروندان استان در روزهای سه‏‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای نیز شاهد آسمانی نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما ، گاهی با افزایش ابر خواهند بود.

در این اطلاعیه وضعیت دریای مازندران طی ۲۴ ساعت آینده نیز به ‌صورت مواج پیش‌بینی شده است.

طبق پیش‌بینی هواشاسی مازندران، دمای هوای شهر ساری مرکز استان در گمترین ساعت به ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد که با ورود سامانه بارشی جدید، دمای هوا در روز یکشنبه هفته آینده با پنج درجه کاهش به ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.