کد خبر: 18294تاریخ انتشار : 18:54:31 - دوشنبه 10 مه 2021

وزارت کشور: مقصد بیشتر سفر‌ها شمال کشور است؛ پلیس جلوگیری کند/ واکسیناسیون همه افراد ۶۵ سال به بالا تا آخر خرداد

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در شرایط مهار و کنترل قرار […]

وزارت کشور: مقصد بیشتر سفر‌ها شمال کشور است؛ پلیس جلوگیری کند/ واکسیناسیون همه افراد ۶۵ سال به بالا تا آخر خرداد

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در شرایط مهار و کنترل قرار گرفته است، گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت، موچ چهارم بیماری از مرحله پیک و فزاینده در حال انتقال به فضای مهار و کنترل است.

وی با بیان اینکه این توفیق حاصل همکاری همه دستگاهها و همراهی مردم عزیز کشورمان است، گفت: باید با ادامه روند رو به موفق جلو، بتوانیم زمینه بیماری را در کشور کاهش دهیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نسبت به افزایش حجم سفرهای احتمالی به خصوص به شهرهای شمالی کشور هشدار داد و گفت: به تجربه دیده شده که افزایش سفرها و مسافرت های برون شهری یکی از عوامل گسترش و چرخش بیماری است.

ذوالفقاری در این خصوص گفت: باید محدودیت سفر بین شهری با نظارت عوامل نیروی انتظامی تداوم یابد و تردد آزادانه سفر در کشور صورت نگیرد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مقصد بیشترها سفرها به استان های شمالی به خصوص مازنداران است، گفت: باید در این استان بیشترین تمرکز و دقت را داشته باشیم و اجازه ندهیم که با افزایش سفرها به این استان، بیماری دوباره اوج گیری کند.

ذوالفقاری در بخش دیگری از این نشست گفت: نیروی انتظامی و حوزه مربوطه راهنمایی و رانندگی باید به صورت جدی اطلاع رسانی های لازم را در خصوص محدودیت ها و ممنوعیت های سفر انجام دهد و مرجع اطلاع رسانی در این خصوص نیروی انتظامی و پلیس راهور است.

وی در بخش دیگری از صبحبت هایش به برگزاری آزمون وزارت آموزش پرورش به خصوص برای کلاس‌های نهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: در این خصوص طبق گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش تمامی اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت و درمان اخذ شده و این پروتکل ها به همه استان ها اعلام شده است.

ذوالفقاری تصریح کرد: تلاش آموزش و پرورش بر این اساس است که آزمون ها در مکان های باز و در کلاس ها بزرگ با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود.

موضوع تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت از دیگر محورهای مهم جلسه امروز بود که قرار شد پیشنهاد آن به ستاد ملی ارسال شود.

مساله واکسیناسیون از دیگر محورهای جلسه امروز بود که در این خصوص طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان تا آخر خرداد ماه همه افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد.