کد خبر: 18555تاریخ انتشار : 15:04:53 - سه‌شنبه 15 ژوئن 2021

رونمایی از چند محصول دانش بنیان با حضور معاون علمی فناوری رییس جمهور در مازندران

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در حاشیه افتتاح مرکز رشد و نوآوری آمل و رونمایی چند محصول دانش بنیان این مرکز  با اعلام این که مراکز نوآوری در سطح کشور درحال توسعه هستند، گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ مرکز نوآوری در کشور فعال می باشد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: شرکت‌های […]

رونمایی از چند محصول دانش بنیان با حضور معاون علمی فناوری رییس جمهور در مازندران

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در حاشیه افتتاح مرکز رشد و نوآوری آمل و رونمایی چند محصول دانش بنیان این مرکز  با اعلام این که مراکز نوآوری در سطح کشور درحال توسعه هستند، گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ مرکز نوآوری در کشور فعال می باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان با ارائه ایده های نو گام موثری را در توسعه اقتصادی کشور برداشته اند و هر روز شاهد رونمایی از ایده‌های برتر از سوی این شرکت های هستیم.

ستاری با بیان اینکه  رشد اقتصادی شرکت های دانش بنیان در سال گذشته از ۲ هزار میلیارد ریال عبور کرده است، اظهار داشت : در سال جاری وضعیت بودجه شرکت های دانش بنیان با اهتمام ویژه دولت و مجلس افزایش یافته است.

معاون رییس جمهوری بر ضرورت تاسیس مراکز رشد در شهرستان ها تاکیدداشت و گفت: افتتاح این مراکز در شهرستان ها  می تواند شروعی برای هموار تر شدن مسیر شرکت های دانش بنیان باشد.

ستاری همچنین به ظرفیت استان مازندران در حوزه شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: برای بر طرف کردن  مشکلات زیر ساخت های فناورانه در استان صندوق نوآوری و شکوفایی از هیچ حمایتی دریغ نخواهد کرد.

 

مرکز رشد و نوآوری شهرستان آمل دارای سه طبقه است و در حال حاضر ۳۶ شرکت دانش بنیان در آن مستقر هستند.

در این مراسم همچنین از سه محصول دانش بنیان نیز در مرکز رشد آمل رونمایی شد. این محصولات دانش بنیان شامل فیلتر سرامیکی (کاربید سلسیوم)، مشعل متال فایبر تشعشعی و کیت اندازه گیری اکسیژن خواهی شیمیایی است.