کد خبر: 18565تاریخ انتشار : 15:16:04 - سه‌شنبه 15 ژوئن 2021

دایر بودن همه مراکز ثبت احوال در روز انتخابات

همه مراکز ثبت احوال مازندران در روز جمعه ۲۸ خرداد مصادف با روز انتخابات دایر است.  فاطمی مدیر کل ثبت احوال مازندران گفت: همه مراکز ثبت احوال سراسر استان روز پنج شنبه ۲۷ خرداد از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ باز است و در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه نیز تا پایان زمان رای گیری […]

دایر بودن همه مراکز ثبت احوال در روز انتخابات
همه مراکز ثبت احوال مازندران در روز جمعه ۲۸ خرداد مصادف با روز انتخابات دایر است.

 فاطمی مدیر کل ثبت احوال مازندران گفت: همه مراکز ثبت احوال سراسر استان روز پنج شنبه ۲۷ خرداد از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ باز است و در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه نیز تا پایان زمان رای گیری آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

او افزود: در تمامی بخش‌های خبری از آغاز خرداد اعلام شد که ارائه شناسنامه یکی از اقلام انکار ناپذیر برای شرکت در انتخابات است و همه شهروندان باید شاسنامه در دسترس داشته باشند.

فاطمی گفت: افرادی که تا قبل از ۱۸ خرداد امسال درخواست صدور شناسنامه خود را ثبت کرده اند می‌توانند به دفاتر پیشخوان یا ادارات ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه و شناسنامه خود را تحویل بگیرند.

 

او افزود: در حالت معمول درخواست‌های مفقودی حدود یکماه طول خواهد کشید، اما برای رفاه حال شهروندان فرصتی فراهم که این روال تسریع شد.

 

مدیرکل ثبت احوال مازندران گفت: شهروندان برای شرکت در انتخابات کارت ملی خود را با شناسنامه به همراه داشته و شهروندانی که کارت ملی آن‌ها هنوز صادر نشده صرف به همراه داشتن شماره ملی از سوی آن‌ها کفایت می‌کند.

 

او افزود: روز انتخابات و روز ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نمی‌شود.

 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، نخستین میان دوره‌ای انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.