کد خبر: 18569تاریخ انتشار : 15:31:37 - سه‌شنبه 15 ژوئن 2021

معاون رییس جمهوری مجتمع فناوری دانشگاه کشاورزی ساری را افتتاح کرد

مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری امروز سه‌شنبه با حضور سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.  همزمان با افتتاح این مجتمع ، دانشجویان و شرکت های دانش بنیان دانشگاه کشاورزی ساری تولیدات و اختراعات خودشان را در حوزه فناوری‌های نوین محصولات کشاورزی در آن به نمایش […]

معاون رییس جمهوری مجتمع فناوری دانشگاه کشاورزی ساری را افتتاح کرد

مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری امروز سه‌شنبه با حضور سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

 همزمان با افتتاح این مجتمع ، دانشجویان و شرکت های دانش بنیان دانشگاه کشاورزی ساری تولیدات و اختراعات خودشان را در حوزه فناوری‌های نوین محصولات کشاورزی در آن به نمایش گذاشتند.

تولید مکمل باروری خروس ، مکمل غذایی درختان سیاه ریشه ، انبار هوشمند نگهداری میوه ، طراحی و ساخت ماشین گرما درمانی میوه ، کود ارگانیک ، کود طبیعی کپسولی مایع جنگلی  و محلول ضد اتیلن نگهدارنده گل های شاخه بریده از جمله اختراعات به نمایش در آمده در مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بود که مورد توجه معاون رئیس جمهوری قرار گرفت.

استان مازندران با ۴۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی تولید سالانه بیش از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات ، نقش مهم و محوری در امنیت غذایی کشور دارد.

ستاری صبح امروز سفر یک روزه اش به مازندران را از آمل شروع کرد. وی قرار است مسئولان و دست اندرکاران حوزه دانش بنیان استان هم نشستی داشته و مسایل و مشکلاتشان را بررسی کند.