کد خبر: 18610تاریخ انتشار : 14:21:31 - پنج‌شنبه 17 ژوئن 2021

ادارات ثبت احوال مازندران در روز انتخابات فعال هستند

مدیرکل ثبت احوال مازندران از فعال بودن تمامی ادارات ثبت احوال این استان برای ارائه خدمات مختلف به مردم در روز برگزاری انتخابات خبر داد. مجتبی فاطمی گفت : با هدف تدوام خدمت رسانی به شهروندان و همچنین تسهیل‌گری در انجام کارها، تمام اداره‌های ثبت احوال مازندران در روز انتخابات تا پایان فرآیند راگیری و […]

ادارات ثبت احوال مازندران در روز انتخابات فعال هستند

مدیرکل ثبت احوال مازندران از فعال بودن تمامی ادارات ثبت احوال این استان برای ارائه خدمات مختلف به مردم در روز برگزاری انتخابات خبر داد.

مجتبی فاطمی گفت : با هدف تدوام خدمت رسانی به شهروندان و همچنین تسهیل‌گری در انجام کارها، تمام اداره‌های ثبت احوال مازندران در روز انتخابات تا پایان فرآیند راگیری و در روز جاری نیز تا ساعت ۱۸ عصر دایر هستند.

وی اظهار داشت : تمامی افرادی که به دلایل مختلف از جمله مفقودی و مستعمل بودن شناسنامه خود طی چند روز گذشته نسبت به تعویض آن اقدام کرده‌اند می‌توانند طی امروز و فردا با مراجعه به اداره‌های ثبت احوال محل سکونت، نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

فاطمی با اشاره به تعطیلی دفاتر پیشخوان بخش خصوصی در روز انتخابات، گفت که به تمام دفاتر پیشخوان نیز اعلام شده است که طی امروز نسبت به تحویل شناسنامه‌های تعویضی به دفاتر ثبت احوال اقدام کنند و شهروندان با مراجعه به دفاتر تابعه می‌توانند شناسنامه‌های جدید و المثنی خود را نیز دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال مازندران همراه داشتن اصل شناسنامه و ارایه شماره ملی برای رای دهندگان را الزامی دانست و گفت که افرادی که به هر علتی شماره ملی خود را فراموش کرده‌اند، می‌توانند به مراجعه به دفاتر ثبت احوال نسبت به دریافت آن در کمترین زمان اقدام کنند.
فاطمی، شمار شهروندان مازندرانی واجد شرایط شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد را بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفراعلام کرد و افزود که این تعداد حدود ۷۲ درصد جمعیت ساکن استان را تشکیل می‌دهند.

از مجموع شهروندان مازندرانی واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸ خرداد،   ۵۱ هزار نفر رای اولی هستند.

طبق آمار رسمی ستاد انتخاب مازندران ، چهار هزار و ۵۲ شعبه اخذ رای سیار و ثابت شهری و روستایی برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در استان پیش بینی شده است./ایرنا