کد خبر: 10405تاریخ انتشار : 21:52:58 - پنج‌شنبه 11 جولای 2019

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: رسالت ما، رسالت تربیت و تشویق شخصیت درست دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: رسالت ما، رسالت تربیت و تشویق شخصیت درست دانش آموزان است. به گزارش مازنی خبر؛ عسکری نیکزاد در نخستین همایش تجارب برتر هوشمندسازی و فناوری اطلاعات که به میزبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: از تکنولوژی به موازات ابزارها و شیوه‌های سنتی باید استفاده […]

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: رسالت ما، رسالت تربیت و تشویق شخصیت درست دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: رسالت ما، رسالت تربیت و تشویق شخصیت درست دانش آموزان است.

به گزارش مازنی خبر؛ عسکری نیکزاد در نخستین همایش تجارب برتر هوشمندسازی و فناوری اطلاعات که به میزبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: از تکنولوژی به موازات ابزارها و شیوه‌های سنتی باید استفاده کنیم در این صورت، یادگیری تکمیل خواهد شد.

وی افزود: توجه به کار گروهی یکی از عوامل نتیجه‌بخش در یادگیری به شمار می‌آید و همچنین تجهیزات آموزشی باید یاددهی را تسهیل کند و آموزش را سرعت ببخشد، نه این که ابزار زدگی در آموزش به وجود آید.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه تکنولوژی می‌تواند در تقویت و توسعه طرح «مدرسه محوری» نقش داشته باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به رسالت تربیتی آموزش نباید اجازه دهیم که تکنولوژی هویت دانش آموزان را تغییر دهد چراکه رسالت ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت، تربیت درست و تکمیل شخصیت دانش آموزان است.

وی تصریح کرد: باید به طرح‌های جامع متخصصین جوان اعتماد کرد چراکه با در نظر گرفتن ضوابط مرتبط می‌توان نکات آموزشی را تثبیت و به عملکرد موجود سرعت بخشید و به اطلاعات جامع‌تری دسترسی پیدا کنیم.

نیکزاد در ادامه با بیان اینکه اصل آموزش و پرورش اولویت اول دولت به شمار می‌رود، اظهار کرد: استفاده از تکنولوژی صرف آوردن یک ویدیو پروژکتور در کلاس درس نیست بلکه این نرم افزار هوشمندسازی جهت دسترسی به اطلاعات است و اگر آموزش و پرورش بخواهد موفق باشد باید از دست دولت خارج شود و در کشورهای توسعه یافته همین امر باعث شده که در آموزش پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران به بحث علوم انسانی اشاره و عنوان کرد: در کشور به بحث علوم انسانی کمتر توجه می‌شود و این علت عقب ماندگی ماست بعضا در کشورهای عقب مانده و کمتر توسعه یافته چون به بحث علوم انسانی توجه وافی و کافی دارند و از این اصل موجود استفاده صحیح می‌کنند این امر باعث برتری آنها از کشورهای دیگر است و حتی بعضا بر کشورهای دیگر تسلط پیدا کردند.

نیکزاد در پایان گفت: رسالت ما، رسالت تربیت و تشویق شخصیت درست دانش آموزان است چراکه ما متولیان تکامل در جامعه هستیم و آنها از ما الگو می‌پذیرند و می‌توانیم در آینده نقش موثری در بخش تعلیم و تربیت دانش آموزان و فرزندان خود داشته باشیم.