کد خبر: 10427تاریخ انتشار : ۱۰:۵۴:۱۲ - جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مازندران: همه مدیران و کارکنان دولت باید دغدغه ارزش های فرهنگی و اسلامی داشته باشند

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مازندران در جلسه شورای فرهنگی استانداری که با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در محل استانداری مازندران برگزار شد؛ ضمن تبریک هفته کرامت، امر به معروف و نهی از منکر را از دستورات مؤکد دین اسلام برشمرد که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان قانون، […]

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مازندران: همه مدیران و کارکنان دولت باید دغدغه ارزش های فرهنگی و اسلامی داشته باشند

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مازندران در جلسه شورای فرهنگی استانداری که با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در محل استانداری مازندران برگزار شد؛ ضمن تبریک هفته کرامت، امر به معروف و نهی از منکر را از دستورات مؤکد دین اسلام برشمرد که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان قانون، تکلیف شرعی، حقوقی و حقیقی برای کلیه افراد می باشد.

به گزارش مازنی خبر ، مرتضی ناصحی با اشاره به اینکه برخی از برخوردهای قهری و عدم آموزش افراد برای اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر موجب آسیب به فلسفه این دستور الهی و قانونی در نظام اسلامی می شود، گفت: اجرای درست و بر اساس روش های منطبق بر اصول امر به معروف و نهی از منکر می تواند جامعه را به سمت سعادت و کمال هدایت نماید.

مرتضی ناصحی، تصریح کرد: شایسته نیست بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی هنوز دغدغه ارزش های الهی از جمله حجاب و عفاف در جامعه داشته باشیم. رعایت این اصول از مسائل ابتدایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تا به امروز باید با فرهنگ سازی درست و ریشه ای دراعتقادات جامعه از آن گذر می کردیم و بر ارتقای فرهنگ سازمانی و وظایف انسانی کارکنان نظیر تکریم ارباب رجوع، تعهد به انجام کار، حسن ماموریت ها و وظایف سازمانی و … تمرکز می شد.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مازندران نیاز به کار علمی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را به ویژه در حوزه رصد آسیب های اجتماعی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: باید مدیران و فرمانداران و کارکنان استانداری به عنوان پیشانی دولت عامل به فضایل اخلاقی و کاری باشند تا این فرهنگ به سطوح مختلف جامعه تسری یابد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری با بیان لزوم بروز رسانی آیتم های گزینش کارکنان گفت: نیاز امروز جامعه ما کارمندان منزوی و عبوس نیست. باید کارکنان دولت شاداب و با روحیه خوش، پذیرای ارباب رجوع باشند، این عمل موجب رضایتمندی مردم از سیستم های دولتی می شود.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری تأکید کرد: باید روحیه انتقادپذیری و پذیرش امر به معروف و نهی از منکر در افراد تقویت شود و آمران امر به معروف و نهی از منکربه نسبت ویژگی های جامعه هدف، موضوعات مربوطه را پیگیری نمایند.

مرتضی ناصحی با اشاره به اینکه در حال جنگ اقتصادی هستیم، گفت: مردم ایران با صلابت و اقتدار، فشارهای ظالمانه غول کاغذی آمریکا را در هم شکستند و پای اعتقادات و آرمان های نظام ایستادگی خواهند کرد.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری خاطرنشان ساخت: نباید کارکنان دولت در محیط کار به جای انجام وظایف محوله درگیر مسائل حاشیه ای شوند و حل مشکلات مردم و حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت باید رویکرد اصلی همه کارکنان دولت باشد.

وی افزود: همه مدیران و کارکنان دولت باید دغدغه های ارزش های فرهنگی و اسلامی داشته باشند. ترویج امر به معروف ضامن سعادت و موفقیت ما است.