کد خبر: 10508تاریخ انتشار : 19:00:46 - پنج‌شنبه 18 جولای 2019

استاندار تهران: مدیریت ملی بقعه امامزاده هاشم (ع) در دستور کار است

استاندار تهران از انجام مدیریت ملی امامزاده هاشم(ع) خبر داد و گفت: بقعه امامزاده هاشم(ع) توسط هیئت امنای کشوری مدیریت و اداره خواهد شد تا از بروز اختلافات بین دو استان تهران و مازندران جلوگیری شود. به گزارش مازنی خبر و به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه سفر به دماوند در گفت‌وگو […]

استاندار تهران: مدیریت ملی بقعه امامزاده هاشم (ع) در دستور کار است

استاندار تهران از انجام مدیریت ملی امامزاده هاشم(ع) خبر داد و گفت: بقعه امامزاده هاشم(ع) توسط هیئت امنای کشوری مدیریت و اداره خواهد شد تا از بروز اختلافات بین دو استان تهران و مازندران جلوگیری شود.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه سفر به دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: موضوع مالکیت امامزاده هاشم(ع) در شورای تأمین امنیت کشور و شورای تأمین استان‌های تهران و مازندران مورد بررسی قرار گرفت و بحث و تبادل نظر در رابطه با تقسیمات سرزمینی مطرح شد.

وی افزود: بر اساس جغرافیای سرزمینی و جمع‌بندی صورت گرفته، نهایتاً مقرر شد که بقعه امامزاده هاشم(ع) توسط هیئت امنای کشوری مدیریت و اداره شده تا از بروز اختلافات بین دو استان تهران و مازندران جلوگیری شود.

استاندار تهران ادامه داد: به این ترتیب، این بقعه توسط هیئت امنای کشوری و زیر‌نظر سازمان اوقاف کشور مدیریت می‌شود و زمان اجرایی شدن آن بسته به نظر ریاست سازمان اوقاف کشور است تا برنامه‌ریزی لازم را در این خصوص انجام دهد.

محسنی بندپی بیان کرد: این تصمیم بر اساس تقسیمات جغرافیای به جمع‌بندی رسیده و به جهت اینکه از بروز چالش در مدیریت بقعه امامزاده هاشم (ع) جلوگیری شود، مدیریت آن به صورت ملی انجام خواهد شد.

*رشد ۶۵ درصدی مرکز جامع سلامت فیروزکوه

وی اشاره‌ای به بازدید از شهرستان فیروزکوه داشت و گفت: امروز در فیروزکوه شاهد افتتاح و بهره‌برداری از بخش‌های دیالیز، آی‌سی‌یو، سی‌سی‌یو و کلینیک بودیم که جزو نیازهای مردم منطقه بود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت ۶۵ درصد مرکز جامع سلامت در فیروزکوه، مقرر شد که ۵۰ درصد از اعتبارات توسط استانداری و ۵۰ درصد توسط وزارت بهداشت و درمان تأمین شده و به نتیجه برسد.

محسنی بندپی اظهار کرد: در شهرستان دماوند نیز اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه(س) مورد افتتاح قرار گرفت؛ در شهرهای کیلان، رودهن و آبسرد نیز پیشنهاد شد که با کمک شورا و خیران، مراکز درمان‌بستر مجهز شده و نسبت به تثبیت بیماران و انتقال آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

*توسعه بیمارستان سوم شعبان دماوند

وی عنوان کرد: از جمله موارد مدنظر، توسعه بیمارستان سوم شعبان دماوند است که در این خصوص مقرر شد که استانداری تهران و فرمانداری دماوند نسبت به تملک زمین به نفع بیمارستان اقدام کنند.

استاندار تهران در خصوص تعدیل نیرو در بیمارستان‌ها گفت: وزارت بهداشت تصمیمی بر تعدیل نیرو ندارد و در حال حاضر مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی انسانی در رده‌های پرستاری و غیره اخذ شده و به دنبال اخذ مجوز برای ۱۰ هزار نفر دیگر هستند.

محسنی بندپی اضافه کرد: وزارت بهداشت و آموزش و پرورش دو دستگاهی هستند که نمی‌توان نسبت به نیروهایی که در آن خدمت می‌کنند بی‌تفاوت بود.

وی با توجه به حجم ترافیک عبوری در شهرستان دماوند بیان کرد: در این راستا مقرر شد که به اتفاق نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، صحبتی معاون رئیس جمهور با صورت گیرد و اقدامات لازم در راستای تأمین اعتبار پروژه کمربندی دماوند، انجام شود.

*۳ پایگاه اورژانس به دماوند افزوده می‌شود

استاندار دماوند اظهار داشت: دماوند به عنوان محور مواصلاتی است و در ایام تعطیلات، جمعیت زیادی در آن تردد می‌کنند، به این جهت باید جدیت ویژه‌ای در خصوص پروژه کمربندی دماوند داشت و ما پیگیری لازم را از طریق استانداری انجام خواهیم داد.

محسنی بندپی تصریح کرد: در خصوص بیمارستان خیریه پردیس نیز در هفته آینده نشستی برگزار و نسبت به نیازمندی‌های بخش بهداشت و درمان در شرق استان تهران تصمیماتی اتخاذ خواهیم کرد.

وی در خصوص مشکل تأخیر آمبولانس برای ارائه خدمت در روستاها تأکید کرد: در حال حاضر تعداد هشت پایگاه اورژانس در شهرستان دماوند وجود دارد و مقرر شد که سه پایگاه دیگر نیز به آن افزوده شود.