کد خبر: 10514تاریخ انتشار : 18:55:57 - پنج‌شنبه 18 جولای 2019

مسئول کارگروه پروژه های پسماند استان های شمالی اعلام کرد: اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال منابع برای تبدیل پسماند به انرژی

مسئول کارگروه پروژه های پسماند استان های شمالی گفت: با مصوبه مجلس برای ایجاد تاسیسات منطقه‌ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی با اولویت مشارکت بخش خصوصی ۱۰ هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد. به گزارش مازنی خبر ، «علی‌اکبر طاهایی » در نشست با مدیران روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری با […]

مسئول کارگروه پروژه های پسماند استان های شمالی اعلام کرد: اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال منابع برای تبدیل پسماند به انرژی

مسئول کارگروه پروژه های پسماند استان های شمالی گفت: با مصوبه مجلس برای ایجاد تاسیسات منطقه‌ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی با اولویت مشارکت بخش خصوصی ۱۰ هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش مازنی خبر ، «علی‌اکبر طاهایی » در نشست با مدیران روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص پسماند اظهار کرد: با مصوبه مجلس هزار میلیارد تومان در قالب سرمایه‌گذاری به منظور مدیریت پسماند اختصاص داده شد.

مسئول کارگروه پروژه‌های پسماند استان‌های شمالی ادامه داد: بر این اساس ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات منطقه‌ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی با اولویت مشارکت بخش خصوصی در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد.

طاهایی با اشاره به جلسه هفته آینده با نمایندگان استان‌های گیلان و مازندران درخصوص وضعیت پسماند این استان‌ها تصریح کرد: شرکت تدبیر، توسعه و سلامت شرکت سرمایه‌گذار و مجری طرح پسماند استان‌های شمالی است.

وی با اشاره به نیروگاه‌های زباله‌سور افزود: برق فسیلی بسیار ارزان‌تر از برق تولید شده از زباله است و باید قیمت برق خریداری شده از نیروگاه‌های زباله‌سور اصلاح تا انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذار ایجاد شود.

طاهایی ساماندهی زباله به‌ویژه در سه استان شمالی را یکی از موضوعات مهم دانست و تصریح کرد: شهرداری‌ها با اعتبارات اندکشان به‌تنهایی قادر به احداث زباله‌سوز نیستند و این نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌هاست.

وی تاکید کرد: در تلاشیم تا پروژه زباله‌سوز رشت تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.