کد خبر: 10538تاریخ انتشار : ۱۶:۳۴:۲۴ - یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

صالح زاده و انتظار به حقی که شهروندان قائم شهری از او دارند!

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : با حکم وزیر کشور ، عباس صالح زاده رسماً به عنوان شهردار جدید شهر قائم شهر منصوب شد. به گزارش مازنی خبر ، اکنون شهروندان قائم شهری انتظار دارند تا شهردار جدید شهرشان که در گذشته در همین مسئولیت عملکرد درخشانی از خود بر جا گذاشته بود و […]

صالح زاده و انتظار به حقی که شهروندان قائم شهری از او دارند!

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : با حکم وزیر کشور ، عباس صالح زاده رسماً به عنوان شهردار جدید شهر قائم شهر منصوب شد.

به گزارش مازنی خبر ، اکنون شهروندان قائم شهری انتظار دارند تا شهردار جدید شهرشان که در گذشته در همین مسئولیت عملکرد درخشانی از خود بر جا گذاشته بود و در حوزه شورای اسلامی شهر نیز در دو سال اخیر شناخت کامل تری از مدیریت شهری به دست آورده است ، بار دیگر بتواند توسعه را در قائم شهر رقم بزند.

قرار است عباس صالح زاده برای بار دوم به عنوان شهردار قائم شهر مشغول به خدمت شود اما مطمئناً شرایط فعلی شهرداری قائم شهر مانند آن زمانی نیست که صالح زاده برای اولین بار به عنوان شهردار معرفی شده بود.

امروز یکی از مهترین آسیب های موجود در حوزه شهرداری قائم شهر ، بحث نیروی انسانی آن است که شهروندان انتظار دارند ، شهردار جدید در اولین گام آن را سروسامان بخشد.

در چند سال اخیر ، در صورتی که شهرداری قائم شهر حجیم تر از گذشته شده بود ولی باز هم نیروهای سفارش شده جذب این سازمان شدند. افرادی که بدون هیچگونه آزمونی ، به عنوان نیروهای شرکتی در سازمان های مدیریت پسماند یا فضای سبز به شهرداری تحمیل شدند اما عمدتاً سر از اتاق های اداری در آوردند.

این وضعیت باعث شده است تا امروز شهرداری قائم شهر با نیروهای مازاد بسیاری در اتاق های این سازمان روبرو شود. نیروهائی که بیش از آنکه به مشکلات و درخواست های مردم رسیدگی نمایند با تلفن همراه و به کمک کانال ها و صفحات فضای مجازی وقت خود را سپری می کنند. افرادی که نه تنها در کار خود بازدهی مناسبی ندارند بلکه در هر ماه هزینه هنگفتی را بابت حقوق از شهرداری دریافت می کنند. منابع مالی که مردم قائم شهر آنرا بابت توسعه شهر پرداخت کرده اند ولی از جیب افراد سفارش شده سر در می آورد.

اکنون که سکان هدایت شهرداری قائم شهر به دستان عباس صالح زاده افتاده است ، مردم انتظار دارند بار دیگر مدیریت درستی بر این موضوع اعمال گردد.

در مجموعه ای مانند شهرداری اگر بحث چابک سازی صورت نگیرد مطمئناً در بحث درآمد و هزینه به مشکل خواهد خورد و از سوی دیگر فضای شهری نیز دستخوش تغییرات مطلوب نخواهد شد.

انتظار می رود مهندس صالح زاده افرادی را که با رابطه و سفارشی به شهرداری تحمیل شده اند را به همان سازمان جذب کننده منتقل نماید . اینگونه هم می توان شاهد استفاده بهینه از نیروی انسانی در مجموعه شهرداری باشیم و هم سازمان های دیگر مانند پسماند و فضای سبز با نیروی کافی به خدمات رسانی بپردازند.

البته شهردار می تواند راه دیگری را هم برای این افراد سفارشی که خونی رنگین تر از دیگر شهروندان قائم شهری ندارند نیز نشان دهد و آن هم تسویه حساب و خداحافظی با مجموعه شهرداری است.

امروز شهر قائم شهر که بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد ، بیش از آنکه به آقازاده و کارمند سفارش شده نیاز داشته باشد ، به مدیریت صحیح در شهرداری نیاز دارد که با توجه به حضور عباس صالح زاده می توان به آینده امیدوارتر از هر موقع دیگری بود.

یادمان نرود در صورتی مجموعه شهرداری می تواند در حوزه های مختلف عمرانی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی موفق باشد که ابتدا بتواند حوزه مدیریت اداری و نیروی انسانی اش را سر و سامان بخشد.