کد خبر: 10599تاریخ انتشار : 9:11:51 - جمعه 26 جولای 2019

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد: سرقت ۴۰ میلیاردی زن نمکی در قائمشهر

فرمانده انتظامی استان از کشف سرقت ۴۰ میلیاردی توسط مادر و فرزندی که با خرید نان خشک اقدام به سرقت منزل شهروندان در قائم شهر می کردند، خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، در پی وقوع چندین فقره سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی از منازلی در شهرستان قائم شهر، موضوع در دستور کار انتظامی […]

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد: سرقت ۴۰ میلیاردی زن نمکی در قائمشهر

فرمانده انتظامی استان از کشف سرقت ۴۰ میلیاردی توسط مادر و فرزندی که با خرید نان خشک اقدام به سرقت منزل شهروندان در قائم شهر می کردند، خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، در پی وقوع چندین فقره سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی از منازلی در شهرستان قائم شهر، موضوع در دستور کار انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: در اجرای این ماموریت کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قائم شهر با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه سارق را شناسایی کردند.

سردار میرفیضی، تصریح کرد: متهم که زنی ۵۰ ساله و اهل یکی از استان‌های جنوب غربی کشور است با همدستی پسر ۳۳ ساله خود به بهانه خرید نان خشک و فروش اقلام خرد به در منازل شهروندان مراجعه کرده و با شناسایی افراد دارای تمکن بالا در فرصتی مناسب اقدام به سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی از منزل آنان می‌کرد.

این مقام انتظامی، خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی های قضایی متهم و فرزند وی که حدودا ۵ ماه در این شهرستان سکونت داشتند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

سردار میرفیضی، در ادامه اظهار کرد: در بررسی حساب های بانکی متهمان که هرکدام دارای چندین فقره سابقه کیفری نیز هستند ۴ میلیارد ریال وجه نقد که از طریق فروش طلاجات به دست آورده بودند، کشف شد.

وی افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۶ فقره سرقت منزل، سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی شهروندان اعتراف کردند که با بررسی‌های به عمل آمده این افراد بیش از ۴۰ میلیارد ریال از اموال مالباختگان را به سرقت برده اند که تلاش برای کشف اموال سرقتی ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، به شهرونان توصیه کرد: از اعتماد به افرادی که تحت هر عنوانی به درب منزل آنان مراجعه می کنند خودداری کرده و حتما منزل و محل کسب خود را به سیستم های امنیتی و هشدار دهنده مجهز کنند.