کد خبر: 10957تاریخ انتشار : 11:46:51 - یکشنبه 11 آگوست 2019

۸۰ درصد خانه‌ها در مازندران فاقد پوشش بیمه‌ای هستند

سرپرست شرکت بیمه ایران در مازندران گفت که ۸۰ درصد از واحدهای مسکونی این استان فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای جبرانی حوادث هستند. به گزارش مازنی خبر و به نقل از خبرنگارایرنا، بهرام دارایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود: با توجه به این که مازندران رتبه دهم کشور را […]

۸۰ درصد خانه‌ها در مازندران فاقد پوشش بیمه‌ای هستند

سرپرست شرکت بیمه ایران در مازندران گفت که ۸۰ درصد از واحدهای مسکونی این استان فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای جبرانی حوادث هستند.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از خبرنگارایرنا، بهرام دارایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود: با توجه به این که مازندران رتبه دهم کشور را از لحاظ وقوع حوادث و بلایای طبیعی دارد و همه ساله حداقل یک نوع بلای طبیعی مانند سیل، طوفان و یخ زدگی در استان رخ می دهد، این وضعیت بیمه ای مناسب نیست.

وی عدم اطلاع مردم از مزیت های پوشش بیمه ای حوادث را دلیل اصلی در اقبال کم نسبت به آن دانست و گفت: با وجود وقوع سیل سال جاری در استان که خسارت زیادی را به خصوص در حوزه مسکونی و کشاورزی برجای گذاشت، اقبال مردم برای پوشش بیمه ای رشد چندانی نداشته است.

بر اساس آمارهای رسمی ، وقوع سیل و سیلاب بهاری امسار در مازندران دستکم به هفت هزار واحد مسکونی در مناطق مختلف استان خسارت زد که از این تعداد ۶۰۰ واحد به طور کلی تخریب شدند.
دارایی میزان رشد پوشش بیمه حوادث را در استان مازندران پس از وقوع سیل حدود ۱۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالیست که رشد بیمه عمر نسبت به حوادث در این مدت رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرد.
وی میزان غرامت پرداختی از سوی بیمه ایران به سیل زدگان اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ در مازندران را حدود ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد.