کد خبر: 10984تاریخ انتشار : ۱۲:۵۲:۰۹ - سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

افزایش تدریجی دما برای سواحل شمالی کشور از فردا

به گزارش مازنی خبر وبه نقل از  ایرنا ، «امین حسین نقشینه» گفت: امروز سه‌شنبه برای سواحل دریای خزر در استان مازندران و گیلان و همچنین شرق استان اردبیل بارش باران و وزش باد رخ می‌دهد؛ برای برخی نواحی شمال غرب و غرب ارتفاعات البرز در شمال استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، دامنه‌های زاگرس مرکزی […]

افزایش تدریجی دما برای سواحل شمالی کشور از فردا

به گزارش مازنی خبر وبه نقل از  ایرنا ، «امین حسین نقشینه» گفت: امروز سه‌شنبه برای سواحل دریای خزر در استان مازندران و گیلان و همچنین شرق استان اردبیل بارش باران و وزش باد رخ می‌دهد؛ برای برخی نواحی شمال غرب و غرب ارتفاعات البرز در شمال استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، مرکزی ، غرب اصفهان، چهار محال بختیاری، شمال خوزستان و همچنین برای غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس، رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی افزود: این رگبارها می‌توانند در ابعاد کوچک باشند اما در این نواحی به صورت پراکنده است و می‌تواند همراه با رعد و برق و وزش باد شدید باشند؛ فردا چهارشنبه تا جمعه نواحی شمال غرب، غرب دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب شرق فارس و جنوب کرمان افزایش ابر و بارش باران را خواهیم داشت که گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید است و در سواحل غربی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی به صورت بارش پراکنده خواهد بود.

هشدار و اخطار برای نواحی شرقی کشور

نقشینه گفت: در پنج روز آینده به ویژه امروز و فردا برای نواحی سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و نوار شرقی کرمان، اختلال در حمل و نقل جاده‌ای بر اثر کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهیم داشت و همچنین در این مدت برای شمال یزد، شرق کرمان، شمال شرق اصفهان و قم، باد شدید در این مناطق مستعد خیزش گرد و خاک خواهد بود و موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

افزایش تدریجی دما از فردا

این کارشناس هواشناسی افزود: از فردا چهارشنبه برای سواحل شمالی کشور افزایش تدریجی دما را خواهیم داشت که می‌تواند تا ۵ درجه باشد. امروز نواحی غربی دریای خزر مواج خواهد بود. این افزایش دما برای تهران در روز جمعه و شنبه رخ می‌دهد که دو درجه خواهد بود، یعنی در سه روز آینده بیشینه دمای هوا در تهران ۳۴ درجه سانتی‌گراد خواهد بود اما در جمعه و شنبه بیشنیه دمای پایتخت به ۳۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. تبریز پنجشنبه و جمعه دو درجه افزایش دما خواهد داشت و دمای هوای مشهد در روزهای شنبه و یکشنبه سه درجه افزایش خواهد یافت.

نقشینه در مورد تهران نیز گفت: امروز آسمان پایتخت کمی تا قسمتی ابری است و بعدازظهر افزایش ابر را خواهد داشت؛ همچنین در ارتفاعات تهران بارش پراکنده رخ می‌دهد و احتمال بارش در برخی نواحی وجود دارد. بیشینه دمای تهران امروز در مهرآباد ۳۴ درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای تهران ۲۴ درجه سانتی‌گراد گزارش شده‌است اما در شمیرانات بیشینه ۳۴ و کمینه ۲۲ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.

وی همچنین در مورد گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور نیز گفت: امروز اهواز با ۵۰ درجه سانتی‌گراد گرمترین و اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد سردترین نقاط کشور هستند.