کد خبر: 11040تاریخ انتشار : ۱۱:۵۹:۰۵ - شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

تمسخر هنر مازندران با صدور یک مجوز کنسرت / دسته گلی که در زمان مدیرکل سابق ارشاد مازندران به آب داده شد

اختصاصی مازنی خبر / گروه هنری: گاهاً بعضی تصمیم گیری های اشتباه منجر به زیرسوال رفتن یک شهر یا یک استان خواهد شد و چه بد خواهد بود که این تصمیمات، اصالت هنری یک منطقه را هدف قرار دهد. به گزارش مازنی خبر ، استان مازندران امروز در فضای مجازی و حقیقی مورد تمسخر هنرمندان […]

تمسخر هنر مازندران با صدور یک مجوز کنسرت / دسته گلی که در زمان مدیرکل سابق ارشاد مازندران به آب داده شد

اختصاصی مازنی خبر / گروه هنری: گاهاً بعضی تصمیم گیری های اشتباه منجر به زیرسوال رفتن یک شهر یا یک استان خواهد شد و چه بد خواهد بود که این تصمیمات، اصالت هنری یک منطقه را هدف قرار دهد.

به گزارش مازنی خبر ، استان مازندران امروز در فضای مجازی و حقیقی مورد تمسخر هنرمندان سایر استان ها و حتی هنرمندانی که در خارج از کشور هستند ، قرار گرفته است. تصمیم اشتباه صدور مجوز یک کنسرت در زمان مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران باعث شد تا یک خبرنگار حوزه موسیقی به صورت جدی نقد می کند ، یک خواننده تصمیم بعضی مدیران ارشاد مازندران را فاجعه می داند و دیگر فعالین حوزه موسیقی با مطالبی منتقدانه، موسیقی مازندران را مورد تمسخر قرار می دهند. تمسخری که ریشه در تصمیم گیری اشتباه بعضی مسئولین دارد.

چندی پیش ، بی تدبیری بعضی افراد مسئول در بدنه فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و صدور مجوز برگزاری کنسرت برای شخصی که خوانندگی را در جیغ کشیدن می داند، فاجعه ای برای هنر مازندران رقم زد.

صحبت از صدور مجوز برای شخصی است که نه می داند خوانندگی چیست و نه می داند احترام به هنرمندان موسیقی را چگونه باید حفظ کرد تا آنجا که ربنای ماندگار و جاودانه ی استاد شجریان را هم زیر سوال می برد. صحبت از شخصی است که در دنیای هنر ، حتی آوردن اسمش در کنار خوانندگان، نوعی جسارت به این هنرمندان محسوب می شود چه برسد که اداره ارشاد بخواهد برایش مجوز برگزاری کنسرت صادر کند!

مجوزی که در نهایت در ساری توسط اداره ارشاد شهرستان صادر می شود ؛ هر چند به دلایل مختلف از جمله اعتراض انجمن موسیقی و با ورود جدی عباس زارع مدیرکل جدید و جوان فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران که همواره حامی موسیقی سنتی و هنرمندان بومی بوده ، اجرای آن انجام نمی شود ، اما در اصل کار همچنان ایراد و نقد جدی وارد است و مطالبه اهالی هنر برخورد با مجوزدهندگان و عدم تکرار صدور اینگونه مجوزها می باشد.

اگر همین الان تمام شبکه های مجازی را دنبال کنید ، به صفحات اساتید موسیقی و حتی منتقدین رسانه های هنری مراجعه کنید، خواهید کرد که چگونه تلاش های چند ساله هنرمندان مازندرانی تحت الشعاع یک تصمیم اشتباه قرار گرفته است . تلاش هائی که سال ها ، دغدغه ها پشت آن بود که موسیقی مازندران را با نام های خاص بشناسند نه با دلقک های خاص!

همه ی این موارد را گفتیم تا به اینجا برسیم که امروز تمسخر هنر مازندران ، ریشه در بعضی بی تدبیری ها در گذشته دارد. مسئولینی که اینگونه به هنرمندنماها فضا می دادند باید پاسخگو باشند همان مسئولینی که مجوز صادر می کنند و عواقب آن می شود تمسخر مازندران!

بی تدبیری ها و سوءمدیریت رئیس ارشاد شهرستان ساری و عدم نظارت صحیح اداره موسیقی حوزه معاونت هنری اداره کل ارشاد مازندران در زمان مدیرکل سابق ، امروز باعث شده است به جای آنکه در فضای مجازی، هنر واقعی اساتید مازندرانی چون اسحاقی و خوشرو دست به دست بچرخد ، مردم ایران هنر مازندران را با سوژه های خواننده نمایی به تمسخر بگیرند.

بعد از این اتفاق، تعداد زیادی از اهالی فرهنگ و هنر مازندران با «مازنی خبر» تماس داشتند و انتظار به حق آنها از مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این است که با عوامل این فاجعه برخورد کند. اگر عاملین این اتفاق، تمایلی به استعفا ندارند ، مدیرکل ارشاد مازندران تغییرات مثبت را ایجاد کند آنوقت است که شاید در آینده در مورد هنر مازندران ، تصمیم سازی های درستی انجام پذیرد و دیگر شاهد اینگونه مسائل نباشیم.