کد خبر: 11071تاریخ انتشار : ۱۷:۲۱:۳۹ - یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

آرام هم رفت / در سکوت نمایندگان مجلس؛ هر روز از تعداد مدیران کل قائم شهری در استان کاسته می شود

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: روزگاری قائم شهر قطب مدیریت استان مازندران بود به طوریکه وقتی مدیران استان دور میز شورای اداری می نشستند حداقل ۱۰ مدیر توانمند قائم شهری در آن جلسه حضور داشتند. کافیست به این اسامی نگاهی بیاندازید: دلاور بزرگ نیا مدیرکل سابق میراث فرهنگی، رضا گرزین مدیرکل سابق فنی و […]

آرام هم رفت / در سکوت نمایندگان مجلس؛ هر روز از تعداد مدیران کل قائم شهری در استان کاسته می شود

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: روزگاری قائم شهر قطب مدیریت استان مازندران بود به طوریکه وقتی مدیران استان دور میز شورای اداری می نشستند حداقل ۱۰ مدیر توانمند قائم شهری در آن جلسه حضور داشتند.

کافیست به این اسامی نگاهی بیاندازید:

دلاور بزرگ نیا مدیرکل سابق میراث فرهنگی، رضا گرزین مدیرکل سابق فنی و حرفه ای ، محمداسماعیل ابراهیم زاده مدیرعامل سابق شرکت گاز ، یوسف گران پاشا مدیرکل سابق راه آهن شمال ، ذبیح الله ذاکری مدیرعامل سابق آب و فاضلاب شهری ، احمدآفرین محمدزاده مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای ، سعید آرام مدیرکل سابق بهزیستی ؛

مدیران قائم شهری که در دولت تدبیر  و امید در استان مازندران در مهمترین دستگاه های اجرائی مشغول فعالیت بودند و در همین دولت نیز یا بازنشسته و یا در مسئولیت دیگری در استان دیگر مشغول خدمت شدند تا جائیکه امروز تعداد مدیران کل قائم شهری دستگاه های اجرائی مازندران به سه نفر رسیده است. محمد جعفری مدیرعامل شرکت غله ، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی و رضا غفاری مدیرعامل شرکت توزیع برق ؛

در صورتیکه یکی از وظایف نانوشته نمایندگان مجلس حفظ و صیانت از نیروهای انسانی حوزه انتخابیه شان در سطح استانی و ملی است ، اما مشاهده می کنیم تعدد مدیران قائم شهری در سطح استان در دوره نمایندگی عبدالله رضیان و سیدعلی ادیانی به کمترین تعداد در سال های اخیر رسیده است و تلاشی برای آنکه از افراد توانمند دیگر قائم شهری در سبد مدیریت استان استفاده شود ، صورت نگرفته است و اگر هم گرفته باشد اثری نداشته است.

مشخص نیست چرا وقتیکه نمایندگان دیگر حوزه های انتخابیه در آستانه انتخابات فشار بر تغییرات می آورند ، اینگونه نمایندگان حوزه انتخابیه قائم شهر خود را کنار کشیده اند و از مدیران قائم شهری حمایت نمی کنند؟ تا جائیکه شاهد هستیم دکتر سعید آرام یکی از موفق ترین مدیران سازمان بهزیستی در کشور ، جای خودش را در اداره کل بهزیستی استان به یک ساروی می دهد. تغییری که کارشناسان حوزه اجتماعی و خانواده های تحت پوشش بهزیستی نمی توانند آنرا باور کنند.

اینکه چرا در زمان مسئولیت مجید حسین زادگان در استانداری مازندران ، حضور ساروی ها در راس دستگاه های اجرائی استان به یک رکورد عجیب دست یافته است ، بحث جدائی است که در آینده به آن خواهیم پرداخت اما در این نوشته تنها بحث کاهش تعداد مدیران قائم شهری در سطح استان مورد نقد است.

مطمئناً عبدالله رضیان و سیدعلی ادیانی از حیث حمایت از مدیران قائم شهری در سطح استان نمره قبولی نمی گیرند زیرا صندلی های میز شورای اداری استان بیش از هر زمان دیگری خالی از مدیران توانمند قائم شهری شده است. حالا بماند که ۵ شهرستان حوزه انتخابیه این نمایندگان یعنی قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ ، همزمان از ۵ فرماندار غیربومی استفاده می کند که این هم برای خودش جای سوال و نقد دارد.

 

  1. ناشناس گفت:

    دمت گرم یکی حرف زد…. احسنت دلاور ….

  2. ناشناس گفت:

    تا کی ساروی، بابلی، قائمشهری، آملی و …. واسه همینه مازندران هر روز داره پسرفت میکنه. با افتخار و اختلاف زیرآب زن ترین استانیم. تا وقتی فرهنگ قومیتی اینجا هست اخرش هیچی نمیشیم.