کد خبر: 11076تاریخ انتشار : ۱۷:۵۴:۵۹ - یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

تحلیلی بر هیات رئیسه جدید شورای اسلامی شهر قائم شهر / ترکیبی از تجربه و جوانی

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: هیات رئیسه سال سوم شورای اسلامی شهر قائم شهر انتخاب شد. هیات رئیسه ای که می توان از آن به عنوان بهترین هیات رئیسه ۵ نفره ی دوره پنجم شورای اسلامی شهر قائم شهر یاد کرد. بعد از آنکه عباس صالح زاده یکی از منتخبین شهروندان قائم […]

تحلیلی بر هیات رئیسه جدید شورای اسلامی شهر قائم شهر / ترکیبی از تجربه و جوانی

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: هیات رئیسه سال سوم شورای اسلامی شهر قائم شهر انتخاب شد. هیات رئیسه ای که می توان از آن به عنوان بهترین هیات رئیسه ۵ نفره ی دوره پنجم شورای اسلامی شهر قائم شهر یاد کرد.

بعد از آنکه عباس صالح زاده یکی از منتخبین شهروندان قائم شهری در پارلمان شهری با رای اعضای شورا به عنوان شهردار انتخاب گردید ، نصرالله دریابیگی وارد شورای شهر شد تا انتخابات هیات رئیسه سال سوم با یک عضو جدید مورد رای گیری قرار بگیرد.

همان طور که انتظار می رفت سیدهادی فضلی به عنوان رئیس شورا انتخاب شد. مطمئناً انتخاب هادی فضلی به عنوان رئیس شورا دور از ذهن نبود زیرا در اواخر سال دوم به این مسئولیت رسیده بود .

فضلی که در جوانی تجربیات بسیار ارزنده ای از مدیریت شهری دارد در کنار خود، مجید عباسی را به عنوان نائب رئیس خواهد دید. عباسی نیز که از اعضای جوان شورا محسوب می شود که در دو سال اخیر توانسته است تجربیات بسیار خوبی به دست آورد و می تواند در سال سوم حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد.

در کنار رئیس و نائب رئیس شورا باید از باتجربه هایی نام آورد که با رای اعضای شورا به عنوان اعضای جدید هیات رئیسه انتخاب شدند.

غلامرضا میرزائی و نصرالله دریابیگی که از آنها می توان به عنوان نمایندگان اصناف و کارگران یاد کرد منشی اول و دوم خواهند بود و افشین حسین زاده با تجربه ریاست سال اول به عنوان خزانه دار مشغول فعالیت خواهد شد. سه فردی که ارتباط بسیار خوبی با طبقات مختلف شهری دارند و کوله بار تجربه آنها می تواند در سال سوم گره گشای بسیاری از مسائل باشد.

نکته مهم دیگری که شورای اسلامی شهر قائم شهر به آن رسیده ، استفاده از ایمان پویامهر یکی دیگر از جوانان کاربلد شورا به عنوان سخنگو است و فردی که ارتباط بسیار خوبی با اصحاب رسانه و خبرنگاران دارد و می تواند از این پتانسیل به خوبی در انعکاس تصمیم گیری های شورا نقش آفرینی کند.

جوانی هادی فضلی و مجید عباسی  در کنار تجربه غلامرضا میرزائی ، نصرالله دریابیگی و افشین حسین زاده و همچنین نقش جدید ایمان پویامهر به عنوان سخنگو ، ترکیبی از جوانی و تجربه را کنار هم قرار داده است . ترکیبی که مطمئناً می توان به بهانه ی آن امید فراوانی به آینده شورای اسلامی شهر قائم شهر داشت.

به این نکته نیز باید اشاره کرد ، امروز بعد از سال ها ، زنجیره تصمیم سازی تا اجرا در شهر قائم شهر به شکل بسیار ایده آلی در آمده است و این می تواند شهر قائم شهر را در مسیر توسعه قرار دهد. قرار است ترکیبی از جوانان و افراد باتجربه در صحن پارلمان شهری تصمیم سازی کنند و یک شهردار توانمند هم آنها را به مرحله اجرا درآورد. موضوعی که کمبود آن، سال ها شهر قائم شهر را دچار چالش کرده بود.

در کنار هیات رئیسه توانمند شورای اسلامی شهر ، حضور عباس صالح زاده به عنوان شهردار که بی شک یکی از توانمندترین شهرداران استان مازندران محسوب می شود ، می تواند در نهایت منجر به اجرای کامل مصوبات شورا شود ، موضوعی که در دو سال اخیر نقد فراوانی به آن وارد بود و نتیجه اش هم عدم توسعه شهر گردید.

حال بیش از دو سال اخیر می توان امیدوارانه آینده قائم شهر را تصور کرد.