کد خبر: 11088تاریخ انتشار : 11:28:32 - دوشنبه 19 آگوست 2019

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران مطرح کرد: ۶۰ تا ۷۰ درصد تعاونی های استان فعال هستند / علیرغم مشکلات اقتصادی موجود، در رابطه با ایجاد اشتغال رشد داشتیم

نشست خبری کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: رسانه ها در خدمت رسانی به قشر کارگر جامعه نقش موثری دارند. کامران اصغری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه قضاوت بین کارگر و کارفرما […]

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران مطرح کرد:  ۶۰ تا ۷۰ درصد تعاونی های استان فعال هستند / علیرغم مشکلات اقتصادی موجود، در رابطه با ایجاد اشتغال رشد داشتیم

نشست خبری کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: رسانه ها در خدمت رسانی به قشر کارگر جامعه نقش موثری دارند.

کامران اصغری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه قضاوت بین کارگر و کارفرما دشوار بوده و استرس زیادی را به کارشناسان وارد می کند، اظهار کرد: بررسی شکایات یک پروسه ای دارد که باید طی شود و در این راستا تلاش می کنیم دعوی بین کارگر و کارفرما خاتمه یابد.

وی با اعلام اینکه ۵۰۴ میلیارد تومان اعتبار به فعالان اقتصادی روستایی و عشایر استان اختصاص یافته است، افزود: تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار توزیع شد و بانک های عامل آماده واگذاری مابقی اعتبار به فعالان اقتصادی در روستاها هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از وجود ۱۴ هزار تعاونی در استان خبر داد و گفت: طی سه سال اخیر بر کیفی سازی تعاونی ها تاکید کردیم تا احتمال تعطیلی شان اندک باشد.

اصغری با اعلام اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد تعاونی های استان فعال هستند، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا کمترین انحراف را در پرداخت به تعاونی ها داشته باشیم.

وی یادآور شد: اغلب انرژی مان را در حوزه تعاونی ها صرف می کنیم چرا که اعتقاد داریم مازندران ظرفیت خوبی در این زمینه دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اجرای طرح روستا تعاون خبر داد و گفت: با اجرای این طرح هر روستا یک تعاونی خواهد داشت تا از ظرفیت های روستاها استفاده بیشتری شود.

اصغری با اشاره به اینکه هر بازرس سالانه ۵۰۰ بازرسی از کارگاه ها دارد، به ۱۱۲ هزار بازرسی ادواری توسط بازرسان اداره کل اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۱۲ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است.

وی ادامه داد: با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، ۱۷ هزار ۲۰۰ کارگر در کارگاه های آموزشی شرکت و آموزش های لازم را فرا گرفتند تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پاسخ به سوالی در رابطه با روند ایجاد اشتغال در استان خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی موجود، در رابطه با ایجاد اشتغال رشد داشتیم.