کد خبر: 11093تاریخ انتشار : 11:31:33 - دوشنبه 19 آگوست 2019

دامغان در جشنواره ملی پسته میزبان قطار گردشگری ایران می‌شود

دبیر ششمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان گفت: قطار گردشگری ایران روز یکم شهریور ۹۸ با ۳۰۰ گردشگر همزمان با این جشنواره وارد دامغان می‌شود. به گزارش مازنی خبر ، رضا زارع‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: قطار گردشگری ایران پس از ورود به شهرهای همدان، گیلان، سوادکوه و شیرگاه، این […]

دامغان در جشنواره ملی پسته میزبان قطار گردشگری ایران می‌شود

دبیر ششمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان گفت: قطار گردشگری ایران روز یکم شهریور ۹۸ با ۳۰۰ گردشگر همزمان با این جشنواره وارد دامغان می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ، رضا زارع‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: قطار گردشگری ایران پس از ورود به شهرهای همدان، گیلان، سوادکوه و شیرگاه، این بار به بهانه جشنواره پسته، به شهر دامغان سفر می کند.
وی ادامه داد: این قطار در روز یکم شهریور ۹۸ با ظرفیت ۳۰۰ گردشگر با قطار پردیس تندرو و طی مسیر ۲.۵ ساعته از تهران به دامغان حرکت می کند.
زارع زاده گفت: ورود قطار گردشگری به دامغان برای نخستین بار با هدف جذب گردشگران، رونق اقتصادی و فرهنگی و معرفی بهتر جشنواره ملی پسته در دومین روز جشنواره برنامه ریزی شده است.
وی اظهار داشت: آشنایی با انواع جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی، فرهنگی و معنوی دامغان، معرفی کامل جشنواره پسته، بازدید از اماکن گردشگری، تاریخی و تفریحی، بازدید از بازار سنتی، اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، پذیرایی با غذاهای مخصوص دامغانی شامل مانی پلو و خورشت پسته، بازدید از کارگاه پوست‌کنی پسته و شرکت در جشنواره پسته، از برنامه های اصلی قطار گردشگران در دامغان است.
زارع زاده گفت: این اقدام با همکاری بخش خصوصی، شرکت هکاتم تور دامغان و شرکت ریل گردی ایران برگزار می شود و ۱۲ راهنمای گردشگر به‌همراه هشت اتوبوس گردشگری کار هدایت این گردشگران را برعهده دارند.
وی افزود: هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ آژانس گردشگری در سراسر کشور برای هدایت گردشگران به قطار گردشگری دامغان همکاری دارند و هزینه این سفر ۲۵ میلیون ریال برای هر نفر است.
دبیر ششمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان این اقدام را حرکتی تازه عنوان کرد و گفت: ورود قطار گردشگری به دامغان در راستای برندسازی گردشگری در منطقه، رونق خطوط ریلی و معرفی گسترده محصول و جشنواره پسته دامغان انجام می شود.
ششمین جشنواره ملی پسته دامغان ۳۱ مرداد تا پنجم شهریور ۹۸ برگزار می شود، آیین افتتاحیه این جشنواره روز ۳۱ مرداد با حضور جمعی از مسئولان کشوری، استانی، تعدادی از سفیران خارجی، محققان، پژوهشگران بخش کشاورزی و پسته، تولیدکنندگان و کشاورزان، به میزبانی مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان برگزار خواهد شد.
جشنواره پسته دامغان به شکل رسمی و بین المللی از سال ۱۳۹۲ کار خود را آغاز کرد.
٨۰ درصد پسته استان سمنان در دامغان تولید می شود، شاه پسند، اکبری، کله قوچی، احمد آقایی و عباسعلی از مهمترین ارقام پسته تولیدی در شهرستان دامغان است .