کد خبر: 11178تاریخ انتشار : ۸:۵۴:۳۱ - شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

شیوع بیماری خطرناک در این ۳ استان باز هم قربانی گرفت + جزئیات

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت : ۵ نفر در استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو فوت کردند. به گزارش مازنی خبر ، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نشست با کارکنان دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۵ نفر در استان های […]

شیوع بیماری خطرناک در این ۳ استان باز هم قربانی گرفت + جزئیات

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت : ۵ نفر در استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو فوت کردند.

به گزارش مازنی خبر ، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نشست با کارکنان دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۵ نفر در استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو فوت کردند.

او عنوان کرد: انتظار می رود مردم با کنترل و ریشه کنی بیماری تب کریمه کنگو رعایت مسائل بهداشتی از جمله استفاده نکردن از گوشت کشتارگاه های غیر مجاز بین راهی در اولویت داشته باشند.

رفیعی پور ابراز کرد: بیماری های مشترک بین انسان و دام شامل تب مالت، تب کریمه کنگو، هاری و آبله سال ۹۷ به نسبت مدت مشابه سال ۹۶ بین ۳۵ تا ۷۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه سالانه ۸ میلیون کیلوگرم انواع فرآورده دامی فاسد از جمله گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، شیر و عسل از سطح بازار استان های مختلف کشور جمع آوری و معدوم می شود ، گفت : بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر ناظر بهداشتی و شرعی کار نحوه کشتار و توزیع فرآورده های دامی را انجام می دهند.

رفیعی پور تصریح کرد: ۲۲۰ میلیون دلار ارز برای تامین اقلام مورد نیاز از جمله دارو و واکسن، نهاده های دامی، ریزمغذی ها، ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز دام و طیور ثبت سفارش و تامین شده است.

او افزود: با توجه به پیگیری های انجام شده از طریق سازمان استخدامی و مدیریت برنامه و بودجه مجوز استخدام ۳۵۰۰ نفر در بدنه ادارات دامپزشکی استان ها با اولویت استان های کمتر برخوردار اخذ شده است.